Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit kezdjek a megmaradt...

Mit kezdjek a megmaradt főtrizzsel?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Én le szoktam fagyasztani. Vagy ha nem fűszeres akkor tejberizset szoktam csinálni.
2012. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, mi van még otthon....


Én rakott rizset szoktam belőle csinálni.


Vagy csinálok darált húsból, vagy apróra összevágott húsból pörköltet (maradék is jó), vagy sonkát összevágok apróra, elkeverem tejföl-tej keverékével, amit sózok, borsozok.


A rizsből csinálok rizibizit, a fenti hússal, illetve főtt tojás karikákkal rétegezem, tejföl rá, és mehet a sütőbe, hadd szóljon!


Vagy:


Tepsibe karikára vágott főtt krumpli, rá főtt rizs, rá maradék sült hús, párolt hagyma, esetleg gomba. Meglocsolom tejes tejföllel, hogy ne legyen száraz, és összesütöm.


Vagy felhasználhatod rakott káposztához, rakott zöldbabhoz, karfiolhoz.

2012. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy befűszerezed ízlés szerint (só, bors, zúzott fokhagyma, apróra vágott petrezselyem) és tojással, zsemlemorzsával összegyúrod fasírozottnak. Sütés előtt forgasd meg zsemlemorzsában, és egy kicsit lapítsd meg a gombócot, akkor gyorsan és egyformán átsül a közepén levő nyers tojás is.
2012. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sajtos, fűszeres rizsgombócot szoktam csinálni belőle, panírozva kisütni, tartárral isteni.

de volt már, hogy csak simán összekevertem majonézzel, vagdaltam bele egy kis sonkát, főtt tojást, és hidegen megettük salátaként.

2012. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!