Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyhogy még mindig hisztek a...

Hogyhogy még mindig hisztek a lencsében?

Figyelt kérdés
Évek óta esszük minden újév napján, de mintha nem lennénk gazdagabbak...

2012. dec. 29. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
De lehet ha nem ennéd, még ennyid sem lenne... :)
2012. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem jól közelíted meg. Ez egy hagyomány, nem hit kérdése. Az ilyen hagyományok adtak mindig is az életnek egy keretet, és ez a keretek pedig bizonyos biztonságot. Akinek nincsenek ilyen hagyományai, az könnyen válik gyökértelenné, és a depresszió, az alkoholizmus áldozatává. Ez különösen tipikus olyan esetekben, amikor valaki elhagyja a megszokott lakókörnyezetét, és az új helyen elveszti a régi szokásokat, és ezzel együtt a stabilitását.


Nálunk egyébként most lencse helyett babfőzelék lesz.

2012. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Ez csak egy szájhagyomány! Az emberek mindig szeretnek hinni valamiben, még ha nem is hisznek benne.

Nekünk szilvesztere lesz lencseleves.

2012. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Kb kéthavonta főzök lencsefőzeléket, most éppen esedékes lesz, vagyis újév napján. nincs vele sok meló, füstölthús és egyéb amúgy is adva lesz.

eddig is csak kettesem volt a lottón, most sem számítok ötösre... bár, ki tudja :)

2012. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én abban hiszek hogy finom:Dés még egészséges is:D
2012. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek benne, nem is ettem még sose (menzás voltam, de valahogy ott se főztek nekünk). Ellenben 3 hete vettem egy zacskóval, mert nagyon érdekel, milyen az íze. Nincs köze a szilveszterhez, csak ahhoz, hogy éppen le volt akciózva.
2012. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
én minden újévkor csirkét zabálok mégsincs semmi.
2012. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a lencsét, és hagyományok nélkül üresebb lenne az életünk.
2012. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A családom nagyon szereti a lencsét. Ez nálunk szinte hagyomány, hogy szilveszterkor, újévkor eszünk lencsét. Mellesleg nagyon finom! Főleg ahogy Anyukám készíti!:D 15/L
2012. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne igazán, de egyrészt nagyon szeretem, másrészt hátha azért lesz hatása... :-)
2012. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!