Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Pécsett ismer valaki olyan...

Pécsett ismer valaki olyan helyet, ahol lehet gyömbér befőttet kapni? Multikban nincs, valami spéci hely?

Figyelt kérdés
gyömbér

2013. febr. 13. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

láttam egy ázsiai boltban mindenféle számomra furcsa ázsiai finomságot, lehet ott találsz. de meg nem mondom melyik utcában van ez a bolt :D az egyik sétáló utca ami a széchenyi térről nyílik és ilyen idézetes padok vannak ott (amik egyébként nagyon kényelmesek :D órákig el lehet rajtuk üldögélni) és ha jól rémlik abban az utcában van a mobidisc is bár az nem száz...


na mindegy szal itt lehet próbálkozni egyszer. aztán van egy bolt szintén az egyik sétáló utcában aminek úgyszint nem tudom a nevét :D na itt egy rakat gyógynövény van. van ami szárítva, van ami feldolgozva. és mivel a gyömbér is gyógynövény így lehet találsz befőttet is ami abból készült.


egyébiránt vannak még ilyen gyógynövénydrogériák is, ahol egy rakat természetgyógyászatos cucc van. pl uránvárosban az egyes ahogy jön kerti felől és megáll a mecseknél, na azzal a postás buszmeggel szemben van egy gyógynövénydrogéria. itt vettem anno teafaolajat szóval megeshet, hogy tartanak gyömbér befőttet is.


hirtelen csak ennyi ötletem van :)

2013. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tescoban, Sparban lehet kapni gyömbérgyökeret, ezer Ft körül van kilója, itt meg egy recept, ami működik: [link] Ha rizsecetet nem sikerül szerezni, akkor sima ecetet használj nyugodtan, csak vigyázz, hogy a rizsecet ált 5%-os, a másik meg 10 vagy 20. Szóval a 10%-osból használj - fele annyit, mint a receptben.
2013. febr. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen a gyors, és alapos válaszokat,, mindent megnézek, a boltokat, és a receptet is!!
2013. febr. 14. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!