Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csípős ételt semlegesíteni?

Csípős ételt semlegesíteni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már több ilyen kérdés, de engem az érdekelne, hogy a tej, méz segít-e a gyomorban is semlegesíteni a csípős dolgokat. Csípőset ettem, de már bánom, mert nagyon túlzásba vittem az elmúlt években, és féltem a gyomromat. Oda fogok figyelni rá, hogy megszüntessem ezt, de szeretném tudni, hogy ha tejet, mézet iszom, az a gyomromon is segít-e, vagy csak a számban szünteti meg a csípős érzést? A gyomorban-belekben végig ott marad, és marja a nyálkahártyát?

2013. febr. 16. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A csipös ételeket is rövid idön belül megemészted, olyan nincs, hogy a gyomrodban marad.

Mellékesen a csipös/erös táplákozást azért találták ki, mert fokozza a gyomorsav termélését és ezáltal fertötleniti az esetleg romlani kezdö ételeket.

Az csak mese, hogy ettöl bármi bajod is lehetne, ha igaz lenne, akkor a világ nagy része (Dél - és Középamerika, Délkelet-Ázsia) kihalt volna, mert ott sokkal erösebben esznek, és gyakorlatilag minden étkezésnél, már egész kisgyerek kortól.

2013. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az orvosom azt mondta, hogy a stressz, hiányos étkezés mellett a sok csípős étel is káros lehet. Nekem csak egy tippem volt emellett, hogy esetleg károsítja a nyálkahártyát. Sajnos nem tudok erről eleget.
2013. febr. 16. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:
A stressz és a hiányos étkezés az, ami árt.
2013. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az tény és való, hogy hosszútávon fogyasztott mértéktelen erőspaprika evése nem tesz jót a gyomornak. Sajnos az egész családom már megtapasztalta ezt, és kezdünk mértékletesebbek lenni a kapszaicinnal.

itt olvastam egy javaslatot az egészség rovatban, hogy a túlzott gyomorsav termelést ( amit az erőspaprika is előidéz ) kiválóan semlegesíti étkezés után egy kiskanál repceméz. de kizárólagosan a repceméz, más virágméz nem.

a repcének különleges lúgosító hatása van, ami már a nyelőcsőben kifejti hatását, majd a gyomorban. nincs maró érzés. ez nem idézet volt, hanem azóta kipróbált és igazolt eredmény. nem reklám, mert fogalmam sincs ki írta, de nagyon jól tette, mert nekünk bevált. 2 hónapja csakis repcemézet veszünk és étkezés után fogyasztjuk nagyon jó tapasztalatokkal.

Én csak dícsérni tudom, és örülök, hogy rátaláltam erre az egyszerű gyógymódra.

Szívből ajánlom:)

2013. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. febr. 23. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!