Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Cseresznyét kimagozva nyersen...

Cseresznyét kimagozva nyersen le lehet fagyasztani? Milyen állaga lesz, ha kiveszem? Úgy értem mit lehet majd belőle csinálni, akár fogyasztható is, vagy csak sütibe használhatom már?

Figyelt kérdés
2008. jún. 6. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én minden évben fagyasztok le, sütibe szoktam használni v. gyümölcstorta tetejére, olyan mintha most magoztad volna ki. Bár nekünk az az igazi roppanós cseresznyénk van.
2008. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én is minden évben fagyasztok le cseresznyét. Az a fontos, hogy csak egészséges gyümölcsöket tegyél el. Miután megmostad és kimagoztad, érdemes folyó vizet csurgatni rá addig amíg már nem piros a víz. Utánna szűrőben le kell csöpögtetni (ez fontos mert egyébként összefagynak a szemek és csak egy nagy cseresznye tömböd lesz, amit csak egészben tudsz felhasználni, csöpögtetés után viszont akár egy-egy szemet is ki tudsz majd venni a zacsiból). Ezután jöhet a zacskózás, és a fagyasztás.

Gyümölcslevesbe, sütikbe, vagy csak kiengedve nyersen is nagyon jó. Mi általában egy-egy levesbe, sütibe való adagokat fagyasztunk le külön-külön. Ugyanígy tartósítható a meggy, a szilva. A málna, feketeszeder, ribizli, áfonya is fagyasztható, csak a csöpögtetés után a szemeket tálcán, szétterítve kell a fagyasztóba tenni.

2008. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Nincs sok időm, de nem is akarom, hogy kárba vesszen a sok cseresznye. Nagyon jó, hogy fagyasztással megoldható a dolog.
2008. jún. 6. 13:21
 4/4 anonim válasza:
100%
ha felolvasztod lehet kicsit hűtő íze lesz de meg lehet enni és sütikre is jó vagy puding tetejére:) bár az igazi friss cseresznyétől messze van:)
2008. dec. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!