Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Edényeket, lábosokat Domestoss...

Edényeket, lábosokat Domestossal szoktatok fehéríteni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Lehet,hogy lepontoznak :de igen : a kb 1dl öntök az edénybe felengedem vizzel felforralom .és hagyom kihülni utána pedig jó alaposan elmosom..
2013. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Szoktam. Az alját ellepi a Dom., arra ráengedem a vizet hogy habzást váltsak ki, a habot a peremig növelem. Hagyom 10 percre és kész is. Bár csak teafőzéskor kell ezt, mert van ami összefogja nagyon (nincs teafőzőm).
2013. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Úristen dehogy is :S


Vannak direkt erre feltalált termékek, nem kell klotyótisztítót önteni bele, te jó ég!


Arról meg már nem is beszélve, hogy vannak 5-10 éves edényeim, és ha rendszeresen vannak tisztítva bizony nem lesznek olyan mocskosak, hogy domestossal kelljen sikálni.

2013. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó... nem mocskosak az edények, mert tisztán tartom őket, de a pirospaprika, a fahéj, a zöldségek bizony befogják őket és egy szimpla mosogatószer ne4m viszi le csak úgy, sőt még a súrolószer sem, azért kérdeztem meg.
2013. márc. 19. 18:58
 5/9 tetro ***** válasza:
38%
Nem tudom, engem kevésbé irritál ha a kurkuma beszínezi az edényt, mintha domestos szaga van...
2013. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
19:12 - Igazad van egyértelműen. Csak ma nekem támadtak, hogy az edény koszos, erre azt mondtam, ez nem kosz, hanem befogta a paprika, fahéj, etc... és nem jön le egykönnyen... de hát nem értették meg.
2013. márc. 19. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Tetro..miért maradna domestos szagú? Kimosod vele, átöblíted, átmosod mosogatószerrel, átöblíted és semmi utószaga nincs, teljesen semleges, mintha csak sima mosogatószerrel mosnám át.
2013. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tetro ***** válasza:
Nem tudom. Kerámia edényeket, meg egy vas wokot használok. De egyáltalán nem szeretném a domestost az ételek közelébe látni. Nem is értem miért kellene az edényekhez ilyen agresszív vegyszer. A vas wokot például csak szivaccsal szoktam rögtön főzés után elmosni.
2013. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én hazsnálom a Domestost edények tisztítására. Nem olyan gyakran de rendszeresen. Kb évente egyssezr vagy kétszer a kerámia teásbögréet be szoktam áztatni domestosos vízbe. Gyönyörűen leszedi a teafoltot, ami nyilván nem azért keül oda mert nem mosogatok, haneme egyszerűen ezért mert használva van. Az meg hoyg az edényeim közelébe engedek fertőtlentőt, engem nem zavar mert utána ha alaposan el van mosogatva az edény gond nem lehet. Vannak számomra is oylan szerek amiket pl tényleg nem engedek az edényeim közelébe pl. a hideg zsíroldó, ugyanakkor nyilván aki hazsnálja azt az is körültekintően teszi. Szóval, igen szokták az edényeket fehéríteni vele (pontosan ezt teszem a kerámia bögrékkel), de körültekintően kell bánni vele.
2023. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!