Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyi idő alatt sülnek meg a...

Mennyi idő alatt sülnek meg a zöldségek a kontakt grillben, pl. padlizsán, gomba, cukkini?

Figyelt kérdés
Kb.1,8 kW teljesítményű sütővel számolva.

2013. márc. 24. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:

erre nincsenek egzakt számok, de nagyon gyorsan megsülnek - csak belefekteted a zöldségszeleteket, és figyeled hogy mikor puhák, de most komolyan, én napi szinten használom az enyémet, imádom a grillezett zöldségeket télen-nyáron egyaránt, és az a tapasztalatom, hogy a sütési idő mindig eltérő, annak függvényében pl., hogy mennyire érettek, mennyire lédúsak az adott zöldségek...


én úgy szoktam amúgy, hogy bekapcsolom a grillt, és ahogy melegszik fel, azonnal bekenem vékonyan olívával vagy bármilyen olajjal a grillapokat, aztán már rakosgatom is bele a zöldségeket, és figyelem, hogy melyik mikor jó - abszolút ránézésre, esetleg szurkálásra hagyatkozom -, miután úgyis ott kell állnom mellette többnyire, így szoktam a szeletek közé hajigálni különféle grillsajtokat, megszórom a tetejüket szezámmaggal, lenmaggal és hagyom hogy összesüljenek a zöldségekkel, azután lapáttal kiemelem, hmmm.... valami issteni finom így, javaslom kipróbálásra! :)


az én kontaktgrillem 2,2 kW-os, de fokozatmentesen állítható, ha látom, hogy esetleg túltzottan odakap valami - főleg a sajtok alja - akkor lejjebb veszem, de nem érdemes úgy már sokáig benne hagyni a zöldségeket, mert olyankor nem sülnek konkrétan, hanem inkább csak párolódnak... ami persze néha hasznos is lehet, pl a burgonyaszeletek esetében, amiket direkt párolgatok még kicsit pirulás után, hogy a belseje is finom puha legyen (így sosem kell előfőzni!)

2013. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!