Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tengeri só vagy a sima...

A tengeri só vagy a sima nagyszemű konyhasó az erősebb?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A sima nagyszemü /bànyàszott/ so az erösebb, viszont abban nincs jod, ha jol tudom!:)
2009. szept. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sima nagyszemű. Én örökké azt használok.Volt már olyan hogy kaptam 5kg tengeri sót és azzal valahogy nem tudtam sózni.Mindig sótlan volt minden kaja.
2009. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A patikákban lehet kapni olyan rózsaszín sót, amit valahol Pakisztánban bányásznak. Olyat vegyetek, az sokkal egészségesebb. Drága, de nagyon kevés kell belőle, mert intenzív íze van és a kaja is finomabb lesz tőle.


20/L

2009. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Kedves első válaszadó.A jód a jódozott sóban van,mindegy,h tengeri vagy bányászott.(2004 óta kormányrendelet van róla,h csak és kizárólag jódozott só kerülhet hazánkban forgalomba.)

Én 1 éve használok tengeri sót,és azt vettem észre,h többet rakok belőle az ételekbe,mint a kősóból,és nem lesznek sósabbak,mint amikor a másikat használtam.

2009. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Só alapvetően két forrásból nyerhető: az értékesebb tengeri sót természetesen tengervíz lepárlásával állítják elő, míg a kevésbé értékes kősót föld alatti sóbányákban termelik ki. Az emberi táplálkozásra a WHO által is kiemelten javasolt és rendkívül értékesnek elismert tengeri só nyomelemkon-centrációja és ásványianyag-tartalma jóval magasabb a kősóénál. Az étkezési sónk főként NaCl - ból áll, míg a természetes tengeri só nemcsak ezen két elemből épül fel, hanem még másik 82 elemből. A szervezetre harmonikus hatást gyakorol. Ezen túlmenően viszonylag kevés nát-riumkloridot tartalmaz, így túlfogyasztás esetén sem okoz oly mértékű vérnyomás-növekedést, vízvisszatartást és egyéb panaszokat, mint a finomított konyhasó. Ezért ajánlatosabb tengerisó-fogyasztásra áttérni minden étkezés alkalmával, illetve az elfogyasztott táplálékunkat tengeri sóval ízesíteni, hogy a benne lévő hasznos anyagok rögtön a szervezetünkbe juthassanak.


A tengeri só sokoldalú hatása fokozatosan bontakozik ki. Egyrészt a bőr szerkezetét szilárdítja, mert a tengeri só vizet von el anélkül, hogy kiszárítaná a bőrt. Ráadásul a stressz elleni ásványi anyag, a magnézium a bőrön keresztül a szervezetbe képes hatolni és pompásan ellazít. Nemcsak regenerál, hanem frissítő, méregtelenítő hatású.


Magas só- és ásványianyag-tartalmának köszönhetően jótékony hatással van a csont- és bőrbetegségben szenvedőkre, valamint kozmetikai pakolásként is kiváló.


Sok ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz, többek között kalciumot, káliumot, jódot és cinket. Igazi energiaforrás, fokozza az anyagcserét, ezáltal felgyorsítja a méreganyagok, salakanyagok távozását a szervezetből. Lágyítja a megkeményedett szerveket, erősíti a vesét és a húgyhólyagot. Immunerősítő hatású, 100%-ban természete-sen előállított anyag. Tehát bizonyított, hogy sokkal egészségesebb, mint a konyhasó a fent említett hatások miatt. Használjunk tengeri sót és fordítsunk hátat a konyhasó által okozott problémáknak.

Kedves utolso vàlaszolo! Jo lenne ha utànna olvasnàl dolgoknak, s csak az utàn vitàznàl! A kösoba lehet bele rakjàk a jodot, ami a tengerisoban eleve benne van! Ezért nem mindegy hogy, jodozott vagy jodtartalmu sot veszel! Bàr tengeri sot is àrulnak, hogy jodozott, de kétlem hogy az lenne az igazi tengeri so, ha csak nem olyan helyröl szedik ahol nincs olyan nagy koncentràtunban jelen a jod, mint a Holt-tengerben!

2009. szept. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!