Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Írnátok nagyon bevált túrógomb...

Írnátok nagyon bevált túrógombóc-recepteket?

Figyelt kérdés

Már sokfélét próbáltam, de sajna a legtöbben nincs benne a pontos adag, pl hány dkg/kanál dara kell bele, stb, és eddig mindig szétesett szegény gombóc a forró vízben. Pedig nem vagyok béna, minden mást meg tudok csinálni :)

Más: esetleg sima daragombóc (amibe nem kell túró) receptet is tudtok? (ez nem olyan fontos)


2009. szept. 28. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon-nagyon bejött:


Sült túrógombóc


Hozzávalók a gombóchoz:


1/2 kg túró


10 dkg cukor


1 tojás


3 zsömle


1 cs. vaníliás cukor


5-6 dkg mazsola


1 citrom reszelt héja


tej


Öntet:


2-3 dl tejföl


3 ek. cukor


1 tojás


1 cs. vaníliás cukor



Tetejére:


zsemlemorzsa


vaj


cukor



3 db egészen szikkadt zsömléből másfelet annyi tejbe áztatok , amennyit felszív, a másik feléből meg morzsát készítek. (Erre nagyon megfelelő az aprítógép, ha nincs, le lehet reszelni, de zsemlemorzsát is használhatunk. A készen vett zsemlemorzsába mindenféle kenyeret beledarálnak, nem egészen olyan, mintha tényleg csak zsömléből készítenék.) Az áztatott zsömlét kicsavarom, a többi hozzávalóval összekeverem, végül a tojást és a morzsát is hozzáadom. Egy jénait jól kivajazok, nagy gombócokat készítek a masszából, amit leöntök a tejföl, tojás, cukor, vaníliás cukor keverékével és 200 °C-os sütőben megsütöm.


Közben egy serpenyőben vajat, zsemlemorzsát és cukrot teszek, amit kevergetve megpirítok. A cukor közben egy kissé karamellizálódik és a morzsa finom, édes és ropogós lesz. Ezt rászórom a tetejére.


Nekünk nagyon ízlett, a kihűlt maradék sem keményedett meg, finom puha volt, a megsült tojásos tejföl pedig krémes.


Megjegyzés: ha csak friss zsömlénk van, tegyük a mikróba, a 3 db-ot kb. 1-2 percre, mire kihűl már olyan lesz, minta legalább 3 napos lenne.


Forrás: [link]


Ha rámész a linkre, képeket is lehet látni a folyamatról.

2009. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hú, jól hangzik :) még várok váaszokat, klasszikus, tálban összekeverem a darát a túróval stb-vel-megfőzöm-morzsába forgatom-recepteket! :)
2009. szept. 28. 09:54
 3/10 anonim ***** válasza:

1 túró+3ek dara+1ek cukor+1 egész tojás kis citrom héj vaniliás cukor csipet só=összekever

A gombócokat vagy vizes kézzel gombócolom, vagy kanállal a forró vízbe adagolom. Fontos, hogy sós vízbe kell főzni és nem szabad utána keverni. A lobogó víz szétroncsolja a már feljötteket, ezért tedd alacsony lángra, vagy önts hozzá 1 pohár hideg vizet. Mikor feljöttek a gombócok akkor még hagyd egy keveset, hogy tutira megdagadjon a dara belül.

Más recept szerint a habkönnyűt felvert tojáshabbal kell készíteni amitől tényleg habkönnyű lesz, de 1 tojással nem vacakolok.

A tetejére nemcsak vanilcukros tejfölt, hanem híg csoki mázat is lehet, isteni!

2009. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy word doksim, telistele mindenféle gombóc recepttel. Írj privit, és küldöm! :)
2009. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szakácskönyves recept, soha nem ment még szét: 75 dkg túró, 14 dkg gríz, 4 tojás, pici só. A masszát összekeverve hagyom állni hűtőben kb 3/4 órát. Ebből sok jön ki, én kevesebből szoktam az arányokat kb megtartva, de nem lehet kicentizni, mégis jó lesz. Minél tovább hagyom a vízben főni, annál könnyebb lesz.
2009. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Fél liter tejböl fözök egy nagyon sürü tejbegrizt bele 2 turo,cukor és gombocokat formázok belöle,piritott zsemlemorzsába forgatom.

Kiados,olcso és a gyerekek is imádják.

2009. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

utolsónak: mennyi dara kerül a fél liter tejhez? a két túró az összesen fél kiló ugye? bocsi, pont a mennyiségek nem mennek nekem :) köszi!

A többieknek is nagyon kössz, szép sorban kipróbálom mindet:)

2009. szept. 28. 12:23
 8/10 anonim válasza:

hát sose mértem még hogy mennyi dara kell a fél liter tejbe:)

tegyél bele 10 evökanállal akkor bizti jo sürü lessz és igen a 2 turo az fél kg.szerintem ez a legegyszerübb turogomboc.a turot akkor keverd bele mikor megfött a tejbegriz és elzártad alatta a tüzhelyt de formázással még várj mig kézmeleg lessz.porcukros tejföllel isteni fini:)

2009. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hála és köszönet :)
2009. szept. 28. 17:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a hamis túrógombócot. 1 l. aludt tejet felforralsz, beleraksz kb. 15 dkg búzadarát, kicsi cukrot, vaniliás cukrot és megfőzöd, mintha tejbegrízt csinálnál, ez jó sűrű lesz, de az is kell. Kihűtöd és vizes kézzel gombócokat gömbölyítesz. Pirított zsemlemorzsára teszed és a végén tejfölt raksz rá. Van, aki tojást is tesz bele, de azzal nekem szétesett.
2009. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!