Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A magyaroknak miért van...

A magyaroknak miért van majonézes köret fétisük?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés, ugyanis minden kérdésnél látok 1-2 ilyen remek ötletet, hogy valami totál nem odaillő majonézes undormány legyen a főétel mellé. Majonézes krumpli, majonézes tojás, majonézes kukorica, jó kis majonézes franciasaláta, tartár és társai. MIért csak majonéz?


Itthon miért ismeretlenek az átlagember számára a különböző egészséges és ízletes fűszerolajokkal, ecetekkel készített zöldséges, netán húsos, gombás, tengeri herkentyűs, halas, sajtos saláták, miért vagyunk rákockulva a majonézre?


Nem azt mondom, néha jólesik, de nem mindenhez és nem mindennap...


A kérdés elméleti jellegű, az érdekelne, hogy a magyar salátakészítés miért ennyire beszűkült az alapanyagok terén.


2013. máj. 14. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
HÁÁT ez jutott nekünk : de mi sem eszünk minden nap majonézes salikat : Személy szerint nyitott vagyok mindenre és sok féle öntetes salátát szoktam csinálni. A majonézes saláták pedig jól illennek a sültekhez .
2013. máj. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én személy szerint képtelen vagyok a sültekhez majonézes dolgokat fogyasztani - nekem annyira tömények, hogy a majonézes kukoricasalátát vagy hasonlót inkább magában vagy egy szelet pirítóssal kedvelem. Sosem tudtam megérteni, hogy lehet egyébként is nehéz húsok mellé fogyasztani, nekem teljesen elüt a fűszeres sült és a majonéz :)
2013. máj. 14. 17:12
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Én személy szerint hányok a majonéztől. Úgyhogy nem tudom mások miért rajongnak ennyire érte.
2013. máj. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Az ízlés nem vitatéma, mondták ezt már korábban is...

Én nem elméleti jellegűnek tűnik a kérdésed, ha te udmormánynak nevezed, amit mások szívesen fogyasztanak.

egyszerűen más az ízlésük, mint a tiéd.

2013. máj. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert sokan szeretik. Én ritkán használok majonézt, de a krumpli-, a francia-, és a kukoricasalátában én is szeretem sültek mellé. De sűrűn készítek uborka-, fejes-, káposzta-, paprika-, paradicsom-, vagy vegyes zöldségsalátát és hasonlókat, amikhez például egyáltalán nem kell majonéz.
2013. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Én rosszul vagyok az olajos öntetes salátákból.

Vagy teszek bele paradicsomot, és akkor leveses lesz, vagy joghurtos öntetet csinálok hozzá.

A kukoricát szoktam csak majonézzel enni, de az is inkább tejfölös, mint majonézes.

2013. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valamelyik kötekedőnek: de, a kérdés teljesen elméleti jellegű, kíváncsi vagyok, miért alakult ki ez a szokás.


Szerinte a majonézes saláta több ponton ellentmond a saláta fogalmának: a saláta általában könnyű, egészséges étel. A majonézes saláták nehezek, és különösebben nem is egészségesek (legalábbis az olajos salátákhoz viszonyítva).


Ha valaki meg tudná mondani, hogy miért tradíció nálunk a majonézes saláta, örülnék.


U.i.: igen, én visszataszítónak tartom az esetek 80%-ában a majonézes salátákat, de sehol nem mondtam, hogy más nem szeretheti. Lehet, hogy számodra meg az undormány, amit én eszek, de engem ez különösebben nem zavar:)

2013. máj. 14. 22:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Tévedés barátom ! én tartom undormánynak-hogy a szavaiddal éljek - a teáltalad leírt salátaformációkat, sőt magam is sok hasonlót fogyasztok, olivaolajjal, citrommal, balzsamecettel, joghurttal.. stb. de szivesem

eszem sülthús mellé bármilyen majonézes salátát is.

Ettől szép az élet, hogy ízlésünk szerint variálhatjuk étkeinket.

És nem tartom -szintén a te szavaidat használva-"visszataszítónak a majonézzel készült salátákat.

2013. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Javítok, mert közben telefonálnom kellett és most látom, hogy elírtam.

Szóval NEM tartom undormánynak a te általad írtakat...

2013. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Örülök:)


A kérdés továbbra is áll, miért alakult ki nálunk ez a szokás!

2013. máj. 15. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!