Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Odaégettem a pörköltet és...

Odaégettem a pörköltet és kicsit égett íze lett az egésznek. Mivel enyhíthetem az égett ízt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Tedd a lábost hideg vízbe egy időre, majd szedd a kaját a tetejéről egy tiszta edénybe úgy, hogy az égett részt ne kapard ki. Nekem az égett rizs így mindig helyrejön.
2013. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt megcsináltam, hogy átöntöttem egy másik lábasba és nem kapartam hozzá a leégett részt, de mégis égett íze van az egésznek.
2013. máj. 26. 15:30
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Semmivel nem lehet enyhíteni, az már olyan marad, akármit is csinálsz sajnos. Vagy megeszed így vagy kiöntöd. Én az utóbbit szoktam, mert nekem ez égett íztől ehetetlen a kaja, de nem sokszor fordult még elő hál istennek.
2013. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos hiába minden, az odaégett pörköltet nem lehet helyrehozni.hiába öntöd át, hiába csinálsz akármit az átható lekozmált íz dominálni fog.

Egy konyhai bakival több kerül be emlékeidbe.

gyorsan főzz más egyszerű kaját, vagy legyen csak melegszendvics, és felejtsd el az egészet:)

2013. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Előbb kell vízbe tenni fedetlenül a legégetett ételt és c sak utána átpakolni másik edénybe azt, ami nincs odaégve, ha a rizsnél működik, akkor a húsnál is.
2013. máj. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szedd ki egy másik lábasba és tegyél bele zöldpaprika és paradicsom darabot. Ezzel főzd át kicsit.
2013. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül egész jó lett, megszórtam kurkumával és csípős paprikával!
2013. máj. 28. 21:05
 8/10 anonim válasza:
Én ilyenkor ledarálom, és spagettifeltétet varázsolok belőle.
2013. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Csak egy megoldás van: kinyitod az ablakot, és kivágod edénnyel együtt...
2013. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Paradicsomszosz. Az edes-savanykas iz elveszi a kesernyes izet.
2020. márc. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!