Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen hashajtó kaják vannak?...

Milyen hashajtó kaják vannak? Ami nem kávé, nem gusztustalan keverék csak simán felgyorsítja az anyagcserét.

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Zabpehely. Rengeteg rostot tartalmaz, megmozgatja a beleket rendesen.

Sürgős esetre savanyú káposztát javaslok, egy kis olajjal meglocsolva még hatékonyabb. Az olajos-fokhagymás-borsos savanyú káposzta remek saláta sült húsok mellé, szóval nem undorító. Viszont önmagában átzavar rajtad rendesen mindent, ami bent rekedt. Csak otthon javasolt a fogyasztása, mert ha menni kell, akkor tényleg menni kell. :D


Joghurt reggelire egy őszibarackkal. Van, aki erre esküszik.

Füge. A sok apró mag teszi meg a kellő hatást, egy egész csomaggal érdemes megenni, reggelre hat, sürgetés nélkül.


Egyél sok rostosat, sok folyadékkal, pl. sok zöldség (levesben, nyersen, salátának, stb.), gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonát, zabot, korpás kekszet, magos kenyeret, stb, ez felgyorsítja az anyagcserét, hashajtás és szorulás nélkül.

Röviden egészséges táplálkozásnak is lehet hívni. :)

2013. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb az aszaltszilva, szilvalekvár,

létezik gyógyzsertári lekvár is (nem emlékszem a nevére)


keserűvizek (patika) Hunyadi János, Igmándi, stb

első néhány napban 2 dl heveny hasmenést okoz, utána napi 1 dl puhává, lággyá teszi a székletet.


(én a savanyú káposztábál nem tapasztaltam)

2013. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a kefir is megszokta tenni a hatását, vörösbor is. Tej + vörösbor meg pláne :D
2013. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kaukázusi kefírtől a tegnapi vonatot is eléred :)
2013. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
aszalt szilva, és ehetsz rá egy kis kefirt.
2013. jún. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
az aszalt barack is kinyom belőled mindent
2013. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
szilvalé, szilva, yoghurt, alma,savanyú uborkára igyál tejet
2013. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mustármag egészben, rágás nélkül, mintha gyógyszer lenne, vízzel lenyelni. hozzá esetleg őrölt lenmag, pld mézzel elkeverve.

bodzabogyóból készült lé vagy lekvár (ez most nincs, csak ha tettél el tavaly)

2013. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. jún. 18. 14:04
 10/10 anonim válasza:

Szia! Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés...

Nekem pl a zöld tea gyorsította fel az anyagcserémet. Elkezdtem inni napi kb másfél liter zöld teát, kevés citromlével (nem bolti citromlé) ízesítettem, és használt.

2014. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!