Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Meggyes piskótát hogy süssem,...

Meggyes piskótát hogy süssem, hogy ne süllyedjenek le a meggyek?

Figyelt kérdés
A lisztbe forgatás jó módszer? Olvastam már több helyen, hogy úgy kell rászórni a süti tetejére a meggyet, hogy meggybe forgatjuk. Ez beválik? Az is eszembe jutott, hogy pár percig elősütöm a piskótát, majd utána szórom rá, de ezt elvetettem, hiszen a piskóta összeesik, ha a sütőajtót kinyitom.
2013. jún. 13. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, jó a lisztbe forgatás, nekem működik :)
2013. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen a liszbe forgatás müködik .. szord meg a meggyet kevés lisztel majd tedd egy szitába és rázd le róla . pont annyi liszt marad rajta ami elég ahoz ,hogy ne süllyedjen le. ha kicsit felakarod turbozni akkor ét csokit apró darabokra kockáz fel és forgasd a piskótába . baromi finom igy a meggyes piskóta ..
2013. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! És a tippet is. Majd máskor kipróbálom, bár én nem szeretem a csokit és a gyümölcsöket együtt, de másnak hátha bejön. Én ezt most magamnak sütöm és amint kész a felét meg is eszem! :)
2013. jún. 13. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár ez nem a szó-szoros értelmében vett piskóta, de én ezt a receptet édesanyámtól tanultam, szinte a létező összes nyári gyümölccsel kipróbáltuk már. Ugyanolyan jó a fagyasztottból is.

Általában ezt csináljuk, ha hirtelen nincs jobb ötletünk. :)


5 tojásfehérjéből kemyén habot versz, a sárgájákat egy kis tálkában félreteszed. 20 dkg porcukrot egy csepp vanília aromával/cukorral és 20 dkg vajjal habosra keversz. Egyenként belekevered a tojássárgákat és kevés rumot/rumaromát. Ezután felváltva beleforgatsz 20 dkg réteslisztet 2 kk. sütőporral elkeverve és a fehérjehabot.


Közepes tepsibe simítod, tetejét kirakod 50 dkg gyümölccsel, majd tűpróbáig sütöd.


Próbáld ki, nagyon finom, mindenki imádja, és nem nagyon szokott benne lesüllyedni a gyümölcs. :)

2013. jún. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ki fogom próbálni. De mi imádjuk az igazi piskótát is. A lisztbe forgatós módszerrel nagyon jól sikerült a múltkori süti.
2013. jún. 18. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!