Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a frankfurti leves titka,...

Mi a frankfurti leves titka, hogy olyan jó ízes legyen? Mindent raktam bele, fűszereztem is, de valahogy nem tökéletes.

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Mit raktál bele, mert a Frankfurti leves az csak káposzta, kömény, majoranna, fokhagyma, tejföl, só és víz.
2013. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
virsli ,amit kevés zsiradékon lekarikázva át piritunk.
2013. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Sok módon hallottam már, én ezeket szoktam belerakni:

Só, delikát, fehérbors, fokhagyma, majoranna.


Ami még finomít az ízé, hogy előtte, hagymát pirítok, (jó alaposan) azt húzom fel, úgy kezdem a főzést.

És a virslikarikákat is jól lepirítom, külön teflonban, és úgy teszem pirultan a levesbe.

2013. jún. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*ízén :)
2013. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

"virsli ,amit kevés zsiradékon lekarikázva át piritunk."


Bazz, a legfontosabbat kihagytam, de csak karikázva belefőzve.

2013. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Én egy leveskockával, pici sóval, majoránnával és őrölt köménnyel ízesítem. Amit teszek bele: kelkáposzta, 2 gerezd fokhagyma, 1-2 krumpli kockázva és karikázott virsli.

Mindig tökéletes. :)

2013. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Ba.us, a rántást és a tejfölt elfelejtettem írni. A rántást hagymával csinálom, és szűrve teszem a levesbe.
2013. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Én kelkáposztából csinálom, egy szál sárgarépa,hagyma, fokhagyma, őrölt kömény, majoranna van benne, és vagy füstlit sütök karikára vágva, vagy egy pár debreceni kolbászt.

a végén lisztes-tejfölös habarással sűrítem.

csípősen szeretjük. jó tartalmas, ízletes leves.

2013. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
kelkáposzta, krumpli, hideg víz, felforral. só, őrölt bors, kömény, majoranna (sok), babérlevél, fokhagyma, paprika, paradicsom. Ha megfőtt, világos rántás, kevés pirospaprika, hideg vízzel felöntöm és belekeverek egy pohár tejfölt. pluszcfinom virsli kell bele...
2013. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, ez nem Frankfurti leves /attól még lehet jó/.
2013. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!