Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nincs levestészta itthon, és...

Nincs levestészta itthon, és sajnos tojás sincs, milyen levesbetétet tudnék így csinálni?

Figyelt kérdés
Van liszt, búzadara, krumpli, viszont tojás sajnos nincs. Van ötletetek levesbetétre, milyet tudnék csinálni? Ja, húslevesbe. Légyszives ne a boltot ajánljátok:) Csipetkét tojás nélkül csinálhatok, vagy az feltétlen kell bele? A grízgombócnak is egyik alapja a tojás, ugye? Van a gölödin, vagy hogy hívják, liszt, krumpli összegyúrva gombóccá, az jó a húslevesbe? Én mondjuk nem nagyon tudom elképzelni, de ha ajánljátok, akkor csinálok. Vagy abba is kell tojás?

2013. márc. 10. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Csipet két lehet tojás nelkul is, bár koze nincs az eredetihez. SOS palacsinta? Illetve nálunk megy meg a rizs is ilyenkor, mint levesbetet
2013. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor álcsipetke lesz. Azt hiszem a palacsinta, mint levesbetét, nem biztos, hogy tetszene a férjemnek:), a másodikhoz pedig rizsköret lesz, tehát marad a csipetke:)
2013. márc. 10. 08:48
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Jaj, hat nem lesz annak palacsinta kinézete :D Ki kell sütni, fel tekerni es felszikozni. Olyan lesz, mint a szelesmetelt.
2013. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, ettünk már levest, amiben palacsinta volt a betét, akkor is furán nézett rá a férjem.:) Másrészt ha sütnék, nem lenne szívem a levesbe rakni, inkább megtölteném:) Nem is adtál rossz ötletet, Lehet, hogy sütök is.:)
2013. márc. 10. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Hajrá :)
2013. márc. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
hát talán elmehetnél boltba....
2013. márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! lehet késő már amit írok :D

liszt-só-víz.

összekevered hogy gyúrható tésztát kapj.

(nem tudom mennyi tészta kell)

de 500 g liszt,2-3 deci víz,só. adhatsz hozzá plusz vizet,lisztet hogy ne kőkemény de kemény nyújtható tésztát kapj. kinyújtod és már olyat csinálsz belőle amit akarsz :) metélt,pici kerek,akármilyen :)

2013. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Én nem tennék csipetkét húslevesbe. Abba csak tészta, vagy grízgombóc való! Esetleg palacsinta.
2013. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot. Nem volt késő a tésztagyúrási tanács, az lett. Gyúrtam, nyújtottam, és próbáltam metéltet kihozni, de nem lettek túl formatervezettek:), mert összeragadtak, de megpróbáltam kihozni a legjobbat:) Most fő, néztem, nem lesz rossz azért, még ha nem is gyári minőségűen egységesek:)
2013. márc. 10. 11:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Legközelebb csinálj aprókockát, azzal nem lehet melléfogni, mármint alakilag :)

Egyébként a nagyim is csinált csipetkét húslevesbe is, és gyerekként imádtuk.

Az én párom is furcsállaná, és a palacsintát is, így soha nem került be a mi konyhánkba, pedig én szívesen megenném, de lehet, hogy csak az emlék játszik velem, vagyis nosztalgiázok...

2013. márc. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!