Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a tojást?

Figyelt kérdés
Bögrés süteményt szeretnék sütni vegetáriánus ismerősömnek. Én abba szoktam tojást tenni, úgy hogy a fehérjét felverem habbá. Kérlek segytsetek, hogy a tojást mivel tudom helyettesíteni.

2013. jún. 16. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen formában ,tehát habbá verve nem tudom, de egyébként a tojást áztatott őrölt lenmaggal lehet helyettesíteni. Úgy tudom egy kanál lenmag áztatva felel meg egy tojásnak, annyi vízben áztatva, hogy ne szívja fel teljesen a vizet a lenmag. De ebben, tehát a mennyiségben már nem vagyok biztos.

Bocs, hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszoltam, de ez is hasznos lehet talán másik sütinél, ahol nem kell habbá verni a tojást:)

2013. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tojást lehet kikvert túróval is helyettesíteni, ha az belefér az ismerösöd étrendjébe, vagy ha vegán, akkor 1 tojást fél péppé tölrt banánnal lehet még kiváltani.
2013. jún. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni :)
2013. jún. 16. 09:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából elvileg egy tojás egy evőkanál tej/víz is lehet... Egyes receptekben mindenképp, csak ugye akkor is kicsit más lesz a süti, de biztos nem rontja el, inkább állagra más. Nem tudom, ha tojást nem eszik mennyire van a tejért, túróért, úgyhogy í víz talán a legbiztosabb :)

Én kekszből úgy ahogy volt is hagytam már ki egyébként... Véletlen, de amúgy jól sikerült :D

2013. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tojástakarékos sütiknél úgy pótolják vízzel a tojást, hogy kva sok cukrot raknak bele, és sokáig kell robotgéppel verni.

És véletlenül hagytam ki egyszer muffinból, az is hasonlóan működik, mint a bögrés süti. Finom lett, fel is jött, de nagyon morzsás lett, mállott szét. Pohárba darabolva valamilyen joghurtos vagy gyümölcsös öntettel biztos nagyon finom lehet úgy is.

2013. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, és már próbáltam is ( panírnál ) egy tojást ki lehet váltani egy jó kanál tejföllel és egy kanál étolajjal. így kb a fehérje/zsír arány meg is marad.

szerintem sütibe is jó ez a megoldás.

2013. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 deadly108 ***** válasza:
100%

jó a víz is tej is. lehet joghurttal is. De ha nem habot akarsz csinálni akkor nem szükséges a sütibe.


vegetáriánus szakács .

2013. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!