Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan legegyszerűbb a gyümölc...

Hogyan legegyszerűbb a gyümölcsös joghurt készítése otthon?

Figyelt kérdés
Most van ugye meggy eper málnaa kertben.Csinálnék joghurtot,csak hogyan?Anyósom csinált már,talán tejfölt tejet meg a gyümit turmixolta össze??Valaki aki az egyszerűbb módszerrel csinálja nem a netes(kacifántos)féléket??
2013. jún. 21. 11:43
 1/4 anonim válasza:
szerintem turmix utána nem sokáig fagyó
2013. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Veszel natúr joghurtot, fogsz egy kanalat és belekeversz némi gyümölcsöt, esetleg mézet. Mit akarsz ezen bonyolítani? :) Összekeverheted a tejfölt tejjel, csak az nem joghurt lesz.
2013. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Natúr joghurtot otthon is csinálhatsz. 1 liter tejhez egy evőkanál (bolti) joghurtot teszel, kint hagyod a melegen és kb 1 nap múlva 1 liter natúr joghurtot kapsz. Ehhez teszed hozzá a tetszőleges gyümölcsöt, amit turmixgéppel vagy ha puhább gyümölcsről van szó, akkor akár villával is összetörhetsz.

Édesíteni ízlés szerint mézzel, cukorral vagy édesítővel tudod.

2013. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zabmester ***** válasza:

Natúr joghurtot összekeversz tetszőleges gyümölccsel (és ha kell akkor valamivel, ami édesíti: cukor, méz, édesítőszer, amit akarsz) és összeturmixolod.

A fiamnak milliószor csináltam így banános joghurtot még amikor pici volt, azt még édesíteni sem kellett, úgy is elég édes volt, én is ettem belőle rendszeresen. De más gyümölccsel is működik, azt meg, hogy mennyire kell édesíteni, ki tudod kísérletezni magadnak.

2013. jún. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!