Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Laktózmentes bolti tejből...

Laktózmentes bolti tejből lehet tejszínt készíteni házilag?

Figyelt kérdés

1,5 %-os laktózmentes tejet vettem (laktózérzékenység miatt), süteményt sütök, amihez tejszín kellene. Tekintve, hogy a bolti ára elég magas a laktózmentes habtejszínnek és ráadásul nekem főzőtejszín lenne a jobb, amit pedig nem is találtam laktózmentesben, szóval szeretném valahogy másképp megoldani.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. jún. 26. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én azt is csodaszámba venném, ha valaki bolti tejből tejszínt csinálna, nemhogy 1,5%-ös, laktózmentesből... :D

Én inkább a rendes tejszínt és a laktáztablettát ajánlom, már ha ez általában megoldás a problémára.

2013. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Laktóztabletta? Nem tudtam, hogy ilyet is lehet kapni. :)
2013. jún. 26. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
A tej egy alapemulzió! A tejszín ennek a kiemelt vízszsegény kivonata! Ha nincs tejcukor az emulzió egy alapalkotórésze hiányzik!Márpedig ha valami hiányzik az nem az!Az alkoholmentes ital se bor hanem szőlőlé!
2013. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hulalát vegyél,növényi alapú tjszin,van főzőtejszin és sima is,a főző ilyen sárgás dobozú.

A laktózmentes tejszin tényleg drága sajnos,én is növényit használok.

Tejből viszont nem fogsz tejszint csinálni.

2013. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Remek! Köszönöm az ötletet utolsó! :)

(nem nekem lesz a süti, meg én -szerencsére- nem vagyok laktózérzékeny, ezért vagyok ennyire tájékozatlan ebben a témában) :)

2013. jún. 27. 11:08
 6/9 anonim ***** válasza:
A hulala nem laktózmentes, erre vigyázz!!
2013. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, láttam, van benne azt hiszem kb.10% tej, de az illető, akinek készül a süti, elméletileg a főzött és szilárd tejtermékekre kevésbé érzékeny, mint mondjuk kimondottan a tejre, vagy a joghurtra, ami folyékony.. De köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem :)
2013. jún. 28. 07:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs benne 10% tej,csúnya is lenne

Csupán olyan helyen készül,ahol készül tejes termék is,ezért kerül bele minimális.

De még annak is ehető,aki teljesen laktózérzékeny.

Csak ugye kötelző ráirni,hogy tejet tartalmazhat...(mint a mogyorót a vaniliás pudingra,miközben gyakorltilag fél gramm sincs benne,csak gyártás miatt időnként belekerülhet)

2013. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

tejfehérje van ráírva az összetevőknél. És tényleg nem 10%, csak megemlítve van. A cukor 11 % :) Rosszul emlékeztem. De megnéztem :)

És elkészült a süti, jól sikerült és nem lett tőle semmi baja az illetőnek. Úgyhogy köszönöm az ötleteket :)

2013. jún. 29. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!