Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Paprikáskrumpli oldalassal,...

Paprikáskrumpli oldalassal, hogyan? Ne itélj el, nem nagyon tudok fözni

Figyelt kérdés
Oldalast felszeleteltem, apritottam hagymát, fehér paprikát, paradicsomot, kockáztam krumplit.. de hogyan kezdjem.. olajra hagyma üvegesre, aztán?? elöbb a husi följön (milyen füszerekkel?) illetve krumplit mikor tegyem rá, vizzel fel kell e önteni valamikor?
2013. jún. 27. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
így van a hagymát megpárolod, majd az őrölt pirospaprikát bele, összekavarod, majd a húst rárakod, én köménymagot és egész fekete borsot szoktam bele dobni, meg egy gerezd fokhagymát.Sót még nem, mert a hús később puhul meg!felengedem annyi vízzel, hogy éppen ellepje, tetejére dobom a fehér paprikát és amikor puha a hús, vagy kicsit rágós, akkor sózom és bele a krumplit és azzal főzöd készre
2013. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
persze ha kell, a vizet pótolom a krumplihoz
2013. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk oldalasból pörköltet még nem főztem, de ha főznék, akkor:


a hagymát megdinszteled, majd ráteszed a felszelt husit, fehéredésig kavarod, törtpaprikát rá és hidegvízzel felengeded. Annyi vizet rá, hogy éppen ellepje. Sót, zöldpaprikát, ha szereted akkor a csípős paprikát is most rakhatod bele.

Amikor a hús félfövésben van, akkor raknám bele a hasábra szelt krumplit (ha kell, akkor a levét is egy kicsit pótolnám), ha kell még, a sót is pótolnám, és készre főzném.


Akkor látod, hogy a husi kb. félfövésben van, amikor már "kezd" a csontról leválni fövés közben. De azért érdemes egy-két darabot meg is kóstolni, valóban hogyan áll.

2013. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja a jó szaftnak a sok hagyma és ne sajnáld a pirospaprikát a titka :D
2013. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kedves válaszoló, ha nem csináltál még oldalasból pörit, akkor próbáld ki, nem bánod meg!
2013. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Oké, legközelebb megpróbálom, ha oda kerül a sor, veszek egy adag oldalast és megfőzöm!
2013. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:

Kérdező!

Ez az ún. pincepörkölt, egy tartalmas egytál étel.

Főzd meg az oldalast pörkölt főzés szabályai szerint, (kereső) majd rakd bele jó háromnegyed fövésnél a krumplit.

Kicsit koptasd meg, fűszerezd utána, finom lesz!

2013. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!