Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írna valaki egy jó paprikáskru...

Írna valaki egy jó paprikáskrumpli receptet?

Figyelt kérdés
virsli van itthon, tehát azt tudok beletenni!
2010. máj. 4. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez vált be:

A hagymát megtisztítjuk és kockára vágjuk. Kevés olajat forrósítunk egy lábasban, beletesszük a hagymát és megpirítjuk. Lehúzzuk a lábast a tűzről, és megszórjuk 2 fakanálnyi pirospaprikával(Ha szeretitek a csípőset,akkor egy kis erőspisat,piros arany is mehet bele). Átkeverjük, majd hozzáadjuk a megmosott, megtisztított és kockára vágott burgonyát és felöntjük annyi vízzel, ami majdnem ellepi. Megsózzuk, borsozzuk, ételízesítőt is tehetünk bele, és addig főzzük, amíg a burgonya majdnem meg nem puhul. Ekkor hozzáadjuk a felkarikázott virslit, és addig főzzük, amíg meg nem puhul. Friss kenyérrel, savanyú uborkával tálaljuk.

2010. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*erős pistát
2010. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem ez jött be, szeretem sűrűn (fentról a 2. kaja)


[link]

2010. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. máj. 4. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szalonnakockákból zsírt olvasztok, rádobok 2-3 nagy fej hagymát aprítva, megdinsztelem, rádobom 1 kg kockára vágott krumplit, megsózom és addig kevergetem, míg kissé üveges nem lesz....(10-15 percig legalább)...belerakom a pirospaprikát, felöntöm vízzel és mehet bele 2 gerezd fokhagyma, 2 paradicsom és 1 Tv paprika felvágva. Addig főzöm, amíg kezd puhulni a krumpli - majd virslit és kolbászt kockázom bele. Tálalás előtt nokedlit forgatok bele és tejföllel tálalom
2010. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Javaslom hogy a virslit pirítsátok meg egy kis zsíron, mielőtt belefőzitek!Remek étek!
2010. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!:D

Tudom h egyszerű étel és isteni, csak nem tudok még főzni:) Anyut akarom majd meglepni

2010. máj. 4. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!