Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Savanyú tejszínnel lehet...

Savanyú tejszínnel lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Vettem házias tejszínt, de savanyú. Nem csomós, nem kifejezetten rossz, de savanyú. Arra nem jó így, amit kezdeni akartam vele. Mást lehet valamit? Sajnálom kidobni, mert nem büdös, gusztustalan csomós, hányingerkeltő szóval nem kifejezetten rossz, mint mikor a bolti tejtermék megromlik, de savanyú.
2013. júl. 17. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Hát én úgy lennék vele, önthetem a klotyóba, a mosogatóba, meg kint a vízelvezetőbe is. Kár érte. :(
2013. júl. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire savanyú?


Én is szoktam piacon házi tejfölt és tejszínt venni és abszolút más ízűbb, savanykásabb, mint a bolti UHT tejszín és pasztörizált tejföl, de ettől még nem rossz, csak más ízű. Ha nincs egy citromszerű érzet a szádban miután megkóstolod és csak egy nagyon enyhén savanykás ízről beszélsz, akkor nyugodtan használd, semmi bajod sem lesz!

2013. júl. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házi tej áll egy kicsit,akkor megjelenik a tetején a tejszín. Aztán ha hagyod tovább állni, akkor megsavanyodik,lesz belőle aludttej, a tetején tejföllel. Tehát használd úgy mint a tejfölt ( habarj vele, süss vele) nyugodtan. Ha viszont tartósítószeres tejszín savanyodik meg, akkor dobd ki.
2013. júl. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem csak másabb íze volt, hanem tényleg savanyú lett. Engem is a tejfölre emlékeztet, azért voltam úgy vele, hogy most öntsem ki? Mert nem egyértelműen rossz, csak hát nem olyan, mint a jó tejszín. Egyszer romlott meg tartósítószeres, hát büdös volt és darabosan jött ki a dobozból, azt hittem rosszul leszek. De ez ugyanúgy krémes és nem is büdös, csak épp tejfölösen savanyú. Akkor valami habart dolgot csinálok.
2013. júl. 18. 03:45
 5/15 anonim ***** válasza:
5%
Én kidobnám.
2013. júl. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy öntsd ki, használd fel tejfölként, mert ez az.
2013. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Csak megerősíteni tudom, hogy tejföl helyett főzelékbe, levesekbe habarásként elhasználható. persze, amelyikbe illik a savanykás íz.
2013. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen tejfölt olyan helyre használom, ahová kefir vagy joghurt kellene. Például bögrés süti, kelt tészta. Nagyon jó!
2013. júl. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

na nullások betettek a jó válaszolóknak, akik nem mindent dobnak ki azonnal.

egyesek baromi jól élnek...

2013. júl. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a böngésző lepontozó szorgoskodik. főleg, akik nekik nem szimpik, azt nyomatja lefelé.
2013. júl. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!