Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Pici molylepkek ellen a...

Pici molylepkek ellen a konyhaszekrenyben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem is tudom minek hivjak oket pontosan?

Levandulat helyezzek a szekrenybe? Larvakat is raknak, koricalisztbem, zabpehelyben.



2013. aug. 6. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindent kidobálni : fertötleniteni : A szekrénybe valami kis tálkába kámforport tenni -gyógyszertárban kapsz :

Alapos ecetes átmosása a szekrényeknek :

A tároló dobozokat is cseréld le : amibe 1 szer belement abba újra vissza költözik.

2013. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljes takarítás.

Aztán ha minden ragyog is visszapakolsz akkor tegyél be kis tálban egy kis dohányt, azt nem szeretik a lepkék.

2013. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még egy tipp a megfogásukhoz. BIOSTOP élelmiszermoly csapda. be kell tenni a cuccok közé és ráragadnak a betolakodók. nem vegyszer , nem kell félni tőle. Rossmannban, DM-ben lehet kapni.

persze, ahogy írták előtte mindent ki kell takarítani, a petés dolgokat mind kidobálni, a tartókat alaposan kimosni.

még a pirospaprikába is belemehetnek, szóval semmit sem kímélnek, így mindent át kell nézni. ha csak pókhálószerű valamit látsz valamiben, az már kidobandó.

2013. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De kámfor és dohány helyett használhatsz levendulát. Én most pakoltam tele a szekrényeket kis fakorongokkal, amire levendulaolajat csepegtettem. A takarítóvízbe is tehetsz, fertőtlenít is. Ez a biostop csapda tényleg jó.
2013. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
minden zacskos dolgot üvegben tárolni. azt hallottam ez is jó
2013. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!