Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Valaki írna egy pontos bologna...

Valaki írna egy pontos bolognai receptet 3 személyre?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mennyi marhahús kell bele dkg-ra pontosan, hány hagyma, mennyi fűszer például csipetre(kiskanálra) pontosan stb stb.Persze találtam google-n receptet de nem igazán írja, hogy hány személyre meg fűszerezésnél oda vágják, hogy ízlés szerint.Azert mégis szükségem lenne egy komolyabb alapra, aminek nagyon örülnék, egy kiinduló pont :))

2013. aug. 14. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél bolgnai alapport!

Minden embernek más az ízlésficama, szóval ez így lenne kerek:D

2013. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En fel kg husbol szoktam 2 fore, 2-2,5 etkezesre eleg.

Sok hagymaval(3-4fej) az igazi.Fokhagyma gerezd is minnel tobb-5kb. Ezt apro kockara vagod es oliva(v sima) olajon megpiritod. Olaj annyi kell h. ne kapja le sehol. Allandoan kevergetve, mikor kicsit megfonnyad(nem fedo alatt parolni!) es mar jo illata van itt ott pirul, akkor az oreganot bazsalikomot raszorom. En erzessel szoktam aranyt nem tudok. Talan 1-2 teaskanal. de a vegen meg ugyis kellra.

A daralt husit radobod es kevergeted h. ne nagy kukacokban piruljon a husi. Ha mar mindenhol besotetedett es kulon allo husi kukacok vannak, johet a so, keves bors. En tobbszor utanasozok, izles szerint. Ekkor ontom fel a paradicsomlevel. Lehet 1 liter hazi vagy 2 db konzerv. Lefedve hagyom h. jol osszefoljon. Kostolgatom, lezaras elott meg egy kis kaveskanallal a fuszerekbol, mert ugy az igazi. Van h. meg ekkor beledobok egy gerezd fokhagymat. Akkor van kesz ha suru de azert szaftos. Soha nem vennek port! Ezt eddig mindenki imadta, legkozelebb probald ki.:)

2013. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

majoranna,bazsalikom,zellerzöld,fokhagyma,és ahogy előttem írta sok vöröshagyma...oregáno,petrezselyem...

és lehet ,hogy nem olyan eredeti ha teszel bele egy kis pirospaprikát,de ad neki egy kis színt,de csak a végén tedd bele

2013. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!