Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Gőzkar használata házi kávéfőzőn?

Gőzkar használata házi kávéfőzőn?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen kávéfőzőm van.


Próbálkoztam mindenféle tejjel, 05%-os Cserpestől kezdve 2,8-as Piloson át a házi tejig.

Mindig max csak egy icipici habot sikerült varázsolnom a tej tetejére.


Vajon én vagyok a béna, vagy a gép? Hogyan lehet házilag ilyen készülékkel tejhabot csinálni?


Úgy tudtam, kieresztem a fölös vízcseppeket, majd amikor jön a gőz, a tej tetejére tolom a gőzkart, és hamarosan varázslatos tejhabom lesz.

Inkább felforralni sikerült a tejet pár másodperc alatt.


Bárminemű tippet, praktikát szívesen fogadok, és köszönök ellőre is! :)



2013. szept. 8. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a technikád. A gőzkart bele kell mártani a tejbe, majd fel le mozgatni a bögrét, hogy egyenletesen gőzöljön, vagy ha elég nagy a helyed (nekem nem, mert alja is van), akkor döntheted is a kancsót és fokozatosan jobban belerakhatod a kart. Ha fölényomod a büdös életben nem lesz tejhabod.


Itt jól le van írva:

[link]

2013. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


És ugye arra is ügyelni kell, hogy nehogy agyonforraljam tejet? Mert akkor már el is rontottam.


Megpróbáltam követni módszert, jobbnak tűnt eredmény, de amint kihúztam a kar alól, teljesen összeesett a hab. Talán mert túlmelegítettem, gondolom.

2013. szept. 8. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, én ilyet még őszintén szólva nem láttam. Mivel nekem kicsi a hely a kávéfőző karja és alja között, ezért amint a tetején használható hab keletkezik, le szoktam kanalazni majd a maradékot tovább habosítani.


A túlforralás esetén mondjuk száraz, összeesett habot el tudok képzelni - próbálkozz meg te is azzal, ahogy írtam, hátha az jobban megy (egyenletesen fel-le mozgatás).

2013. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi, kipróbálom majd a lekanalazást is.

But not today. :) Túl sok tejet játszottam már el.

2013. szept. 8. 12:49
 5/5 anonim válasza:
gondolom már nem aktuális a kérdés de annyira egy szerencsétlen választ kaptál hogy muszáj kijavítanom a barista ember egy szakképzett ember egy egyszerű ember sosem fog olyan tejhabot csinálni mint amilyet egy barista csinál de sok gyakorlással elég szép tejhabot lehet csinálni a lényeg hogy a tejhab 4-8 MÁSODPERC alatt készül el aztán hogy még szebbé tegyük még 30-40 mp de ezzel csak a legkomolyabb kávézók foglalkoznak máshol ezzel nem foglalkoznak és nem is kapsz olyan szépet na de a tejhab lényege.. első és legfontosabb szabály hogy nem húzogatod a küblit nem f*****at vered hanem tejhabot csinálsz minél stabilabban tartod a tejes küblit annál szebb lesz a tejhab szóval nem mozgatod és és gőzkart kb 1 cm-re bele tartod a tejbe lehetőleg teljesen függőlegesen hogy a gőzt lefele fújja és akkor a kübliben a kész tejhab képződik a tetején ami egyszer lemegy az aljára így kavarodik és így lesz szép vastag tejhab nem csak fél centis.. Nagyából ennyi talán még annyi hogy 4-8 mp a tej hőmérsékletétől függ minél hidegebb a tej annál jobb mert annál tovább tart elkészíteni és a hibákat korrigálni ha kész a tejhab elzárod a gőzcsapot de fontos hogy a küblit ne mozgasd közben mert akkor lesz buborékos amit lehet javítani csak az megint plusz idő ha elzártad és kivetted a kart a tejből rakd le az asztal és kör körösen mozgasd 30-40 mp-ig még szép fényes nem lesz ha buborékos lett ami az első pár próbálkozásnál biztos lesz akkor 5-10 mp-ig kör körösen mozgatod majd jól hozzá vered a küblit az asztalhoz ezt annyiszor még van rajta buborék utána még egy picit mozgatod még szép fényes nem lesz majd mikor kitöltöd egy csészébe akkor is nyugodtan ütögesd le a csésze alját 2-3x és ha már mindent jól csinálsz akkor simán megáll a tejhab akár 10 percen keresztül is úgy fog kinézni mintha épp abban a pillanatban lett volna kész sok sikert hozzá a lényeg hogy ne add fel sokat kell gyakorolni nem véletlenül van ennek a tudománynak külön szakmája de sok gyakorlással sikerülni fog!
2015. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!