Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 200 fokon sütni 35 percig....

200 fokon sütni 35 percig. Ezt hogy értsem?

Figyelt kérdés
Már több mint egy órája bekapcsoltam a sütőt, és elvileg ha elérte a 200 fokot, akkor kialszik a lámpa. Még mindig ég. Csak akkor tegyem bele a kaját, ha elérte a 200 fokot, vagy előbb is betehetem, de csak onnan számoljam az időt, amikor már 200 fokos?

2013. szept. 11. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

valami nem oké a hőfok szabályzoddal : kb 20 perc alatt kellenne 200C-os nak lenni :

Milyen ételt szeretnél sütni ??

Tedd be a sütőbe mert 1óra alatt már melegnek kell lennie ::

2013. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most raktam be. Ezt csinálom: [link]

Amúgy közben kb 2-szer kinyitottam megnézni, h melegszik-e, de nem hiszem, hogy az annyit befolyásolna...

2013. szept. 11. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

"200 fokon sütni 35 percig"

Ezt tényleg olyan rohadt nehéz értelmezni? Általános iskolába jártál?

Azt jelenti, hogy süsd 200 fokon 35 percig, nem pedig azt, hogy süsd 190 fokon másfél óráig, majd 200 fokon 35 percig.

A sütőd pedig szar, ha 1 óra alatt nem melegszik fel 200 fokra, vagy soha nem is volt benne olyan funkció ami jelezte volna, hogy mikor érte el a kívánt hőmérsékletet.

2013. szept. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, jártam, te bunkó, de te nem hiszem, ha nem érted a kérdést!! Olvasni tudsz? Még mindig ég a lámpa, aminek ki kellett volna aludnia. Értelmezed a problémát?!
2013. szept. 11. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem működik a lámpa. Nem ismered a sütőd? Én soha nem hagyatkozom a lámpára, nagyjából tudom, hogy mennyi idő alatt melegszik be. Szerintem felesleges azon agyalni, hogy pontosan 200 fokos legyen, ha működik akkor 20 perc alatt biztos bemelegszik. Ha pedig 35 perc után még nem találod jónak az ételt semmi baja nem lesz ha kicsit bent hagyod (vagy fordított esetben ha korában kiveszed). A sütők között különbségek lehetnek, szóval ezek a 200 fokon 35 percig csak egy irány, ha pl. te jól átsütve szereted akkor kicsit tovább is sütheted.
2013. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyszerűbb sütőknél nem is biztos, hogy van hőfok jelző lámpa. Lehet, hogy csak azt jelzi, hogy be van kapcsolva. Pl. a miénk is ilyen. De 200°-ra max 10 perc alatt felmelegszik.
2013. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!