Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudnátok nekem egyszerű...

Tudnátok nekem egyszerű szendvics recepteket mondani? Minél többet szeretnék, nincs ötletem.

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyat amihez a hozzávalókat egy egyszerű Cba-ban is be lehessen szerezni. Illetve ne kelljen a sütőt begyújtani sajnos nem tudom ,hogy kell.Bármilyen megoldás érdekel ,lehetőleg olcsó legyen.

2013. okt. 9. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Melegszendvics sütőd van? Mert az nagyon hasznos dolog.


Normálisabb fajtájú májkrémet összekevered apróra vágott hagymával, megkened vékonyan vajjal a kenyérfélét, majd rá ezt a hagymás cuccot, végül sajtot és be a melegszendó sütőbe.


Ha nincs sütőd: tojást főzöl, amit apróra törsz, majd majonézzel, borssal, hagymával esetleg sonkaszalámival összekevered és bele a kenyérfélébe.



Egyébként meg: [link]


Hagyományos szendvicsek fül.

2013. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%

Szia!


Nem tudom, hogy milyen alkalomra lesz, ha vendéket hívsz akkor a vendégváró szendvicsek:

Bagettet, vagyvalamilyen hosszúkás, kis átmérőjű kenyeret vegyél. Szeleteld fel/vagy ha van vegyél szeleteltet.

1. májpástétomos: Hamé, vagy Hamé gyártmányú de CBA/Coop sajátmérkás, vagy a Snack márkájúakat ajánlom.

Margarinnal vagy vajjal összekevered, szépen rákened a kenyérre, savanyú uborkával, salátával, paradicsomkarikával díszíted.

2. körözöttes: veszel túrót, őrölt köményt, és édesnemes pirospaprikát, 1-2 evőkanál parikát, és 0,5-1 kávéskanál köményt kevés citromlevet összekeversz túróval. Hagymát reszelhetsz bele, én ilyenkor ha társaság jön nem szoktam, mert nem túl jó a közössögbén a hagymás szájszag.

3. tojáskrémes: főtt tojás összeaprítasz, margarinnal vagy vajjal kevés sóval és mustárral összekevered. Sajtot vagy sonkát teszel rá díszítésként és salátalevelet.

4. klasszikus vajas kenyér/margarinos kenyér, szalámi vagy sonka, paradicsomkarika és savanyú uborka szelet kerüljön rá. A szalámit szépen össze tudod hajtogatni, 3 összehajtogatott szalámiból már egy szép virágra emlékeztető alakzat kijön.

5. tepertős: tepertőt ledarálod, megsózod, borsozod, rákened a kenyérre, gulyáskrém pöttyökkel, paradicsommal, paprikával díszíted. (Ha bírod a hagymát akkor lilahagyma karikákat teszel rá)

6. klasszikus szilveszteri: vajjal/margarinnal megkened a kenyeret, szeletelt főt tojás, szalámi, savanyú uborka, gulyáskrém pöttyök kerüljenek rá, majd a tetjét szórd meg reszelt sajttal (pl. trappista).

7. tonhalas: a tonhalat villával kiszeded a tégelyből, összetöröd, margarinnal vagy vajjal, fehérborrsal, kevés mustárral és kaporral összekevered, rákened a kenyérre. paradicsomkarikával és salátával díszíted.


Szerintem a legszebb a lollo saláta, ez ilyen nagyon fodros, másik még nagyon jó a jégsaláta, de a sima fejes saláta is oké.


Ha másféle szendvicseket szeretnél, írj és megpróbálok segíteni.

2013. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
zsíroskenyér + paprika, paradicsom, hagyma
2020. jún. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!