Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen tortát készítsek a...

Milyen tortát készítsek a páromnak születésnapojára?

Figyelt kérdés

Szilveszterkor lesz a szülinapja és mindig készítek neki tortát. Most olyat szeretnék, amit nem igényel sütést illetve nem kell hozzá túl sok minden. Esetleg tud valaki ilyet mondani vagy készített valaki már hasonlót?


Ízben a narancsos illetve a csokis jöhetne szóba! :)


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2013. dec. 1. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Narancsos csokoládétorta lenne a tökéletes megoldás szerintem :)


Én tavaly készítettem, ezt a receptet használtam:

[link]


Viszont ha sütést nem igénylő tortát szeretnél, akkor csokis kekszes alapot készítenék, és simán narancsos-csokis habbal tölteném fel a tortaformát. Tehát egy vékony lapon sok krém, mint a túrótortáknál pl. A tetejét meg lehet narancsszeletekkel díszíteni (de csak frssen szelttel) meg csokigolyókkal :)

2013. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
vegyél egy piskóta alapot amit lekvárral (narancs lekvár)bekensz és feltekersz majd felszeleteled. Ezután fogod a kedvenc főzhető pudingotokat (csoki puding) megcsinálod és míg picit hűl közben kavargatni kell meg ne kössön egy salátás tálat kibélelsz frissentartó fóliával és körberakod a lekvárostekerccsel úgy hogy az aljára is teszel szépen elrndezed maj a pudingba belekeversz gyömölcsöket (gyümikoktél konzerves) és ezt beleöntöd a tálba a tekercsekre hagyod hűtőben megkötni, és kiboritod egy tálra ezt még bevonhatod marcipánnal és diszitheted ahogy tetszik vagy csak megszórod porcukival. Ennyi vannak ilyen receptek fennt a Nosaltyn fényképekkel. sok sikert!
2013. dec. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem a legegyszerűbb és egyik legfinomabb torta a következő: egy tortalapra óriási korong alakban tegyünk háztartási kekszet. Majd keverjük ki növényi margarint vagy vajat egy kevés citrom- és narancslével, addig keverjük amíg lágy masszás állaga nem lesz. Ezt kenjük a kekszes alapra. Rétegezzünk: egy réteg keksz, egy réteg krém, egy réteg keksz... És igy tovább! Körülbelül hat réteg kell. Majd kenjük be a torta oldalát is a krémmel! Végezetül rakjunk a tortánk tetejére narancskarikákat, illetve megszórhatjuk reszelt narancshéjjal! :)
2013. dec. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kekszes-tortás vagyok megint :) Még az előzőhöz annyit, hogy 1-2-3 órára(de akár egy egész éjszakára is) tegyük be a tortát a hűtőbe, és csak azután díszítsük! Így jobban átveszi a krém ízét a keksz. :) Bocsi rossz a memóriám és ezt kifelejtettem :/
2013. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!