Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » SOS hazi truffel bonbon tul...

SOS hazi truffel bonbon tul laza, nem formazhato, mit tegyek?

Figyelt kérdés
etcsokit vettem es laktoz mentes tejet.hozadava keszitettem tejcsokit. vaj, tejszin van meg benne, bo egy napot hult a hutoben, de tul laza krem, nem tudok golyokat formalni es kokuszban megforgatni. hatalmas adag es minden papikosar stb van hozza, ajandek lesz, muszaj helyrehoznom. segitsetek
2013. dec. 23. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Olvaszd fel ismét gőz fölött, és cukrozatlan kakaópor vagy csokoládé hozzáadásával készíts szilárdabb masszát. Egyébként nem kell napokat állnia, hűtőben 1-2 óra :)
2013. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

es ha akkor keverem bele a kakaoport amikor habverovel habositom?

koszi a valaszt!

2013. dec. 23. 15:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Tej minek bele???? Kar volt. Tegyel meg hozza csokit, vagy diot, mogyorot, esetleg keverd bele a kokuszt, hogy surubb legyen.
2013. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mikor habosítod? De igen amúgy amikor meleg, folyékony a csoki, akkor kell hozzá a kakaóport adni. Figyelj rá, hogy ezúttal jóval sűrűbb legyen a massza.


Én pl. ma délután csináltam, két félét, rumosat és narancsosat, leírom hogy:


étcsokit olvasztottam gőz felett, minimális vajat és 30%-os tejszínt adtam hozzá. A tűzről levéve hozzáadtam a narancslikőrt és a rumot külön-külön a két adagba, szilikonos formába töltöttem.

Megvártam, amíg szobahőmérsékletűre hűlt, aztán hűtőbe tettem 1 órára, hogy gyorsabban megszilárduljon. Kicsit bevizeztem, aztán cukrozatlan kakaóporba, csokireszelékbe, mogyoróba, stb. hempergettem.

2013. dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
raktam bele meg vajat es 2 tabla csokit, majd kakaoport. reggel meg mindig ragadt, igy kekszporbol egy keveset. hataaaaalmaaaas adag lett lett, pisztaciaba, mogyiba, kokuszba kakaoporba es lila szorocukorba hempergettem. tejet azert raktam bele mert laktozerzekeny vagyok es tejcsokit nem tudtam venni, csak l. mentes tejwt. itt rontottam el de a vegeredmeny vegulis jo lett. :)
2013. dec. 24. 13:42
 6/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! Boldog karacsonyt Nektek! :)
2013. dec. 24. 13:43
 7/10 anonim ***** válasza:
OFF Miert, a vajban meg a tejszinben nincs laktoz?
2013. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom laktózmenteset vett? Tejcsokiból viszont nem talált laktózmenteset, én legalábbis ezt szűrtem le.
2013. dec. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
l mentes tejcsoki csak 1-2 helyen kaphato, viszont tejtermekbol mar majdnem minden uzletben van l mentes valtozat. csokimusseot szoktam ugy kesziteni - ami szinten goz folott olvasztos- h tejet is rakok bele. truffelnel nem jott be. :)
2013. dec. 25. 01:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Ah, ok, nem tudtam, köszi :)
2013. dec. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!