Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A zabkását el lehet készíteni...

A zabkását el lehet készíteni előző este? Ha jól záródó műanyag dobozba teszem el, megváltozik az állaga, íze reggelre?

Figyelt kérdés

Egy átlagos reggel nincs időm zabkását készíteni, pedig jó volna reggel azt enni. Egészséges, laktató is.

Ha előző este megcsinálom,reggelre milyen lesz?



2014. jan. 2. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én azt szoktam csinálni hogy a száraz alapanyagokat (zab,gyümölcs,fűszerek,édesítő,étcsoki,stb.) előző este kimérem és kiteszem egy tálkába,reggel pedig csak hozzádobom a vizet és be a mikróba 2-3 percre. így friss is és gyors is,de biztos jó úgy is ha előre elkészíted csak lehet hogy kicsit szétázik a zab.
2014. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 nap múlva is ugyanolyan az íze hűtőben tárolva mint frissen, de én nem műanyagba teszem hanem üveg edényekbe.Ezt a receptet használom:

[link]


Friss gyümölcsökkel különösen finom.

2014. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni előző este is. Az íze nem változik, az állaga...nos, kicsit "túlfőzöttnek" tűnhet, de nem vészes.


Egyébként én előző este kimérem a zabpelyhet, ízesítem. Így reggel csak felöntöm vízzel, mikróba 1-2 perc és kész is.

2014. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor kísérletezek, hogy a legjobb. Csak végre jó volna rendszert vinni a mindennapjaimba és fél éve nem találok jó megoldást a reggeli problémára. 5 órakor kelek, és nem igazán van étvágyam még ilyenkor, de ha otthon nem eszek, akkor már csak fél 8 után tudok, amikor beérek suliba. Akkor viszont már nagyon éhes szoktam lenni.

Ezért most arra gondoltam, a zabkását, ha előző este elkészítem, egy keveset tudok enni reggel. Laktató, egészséges reggeli, és nem is lennék rosszul útközben.

2014. jan. 2. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,ilyen esetben én azt szoktam csinálni hogy nem zabkásának készítem el a pelyhet,hanem mikrós sütinek. 40 g zabpehely,10 g kakaópor,1 tojás,fél mokkáskanál sütőpor vagy szódabikarbóna,10 g mazsola,esetleg egy kis gyümölcs,víz amennyit felvesz -> összekutyulom és be a mikróba szintén 2-3 percre. Olyan lesz mint egy hm,közepes minőségű muffin,simán szállítható mint egy szendvics,ehető útközben :D
2014. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!