Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen gyorsan (5-10 perc)...

Milyen gyorsan (5-10 perc) elkészíthető reggelit tudtok ajánlni?

Figyelt kérdés
Szeretném változatosabbá tenni a reggeliket, hogy ne mindig ugyanaz a néhány étel legyen (virsli, tojásránotta, melegszendvics). Tudtok mondani max. 5-10 perc alatt elkészíthető változatos reggeliötleteket? Akár teljesen újfajta dolgokat, vagy ismert dolgok kreatív variálását. Ha meleg étel, az még jobb.

2014. jan. 11. 21:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Kásák?

Megfőzni zabpelyhet, bele magok, gyümölcs?

2014. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem ettem még kását. Hamar elkészül?
2014. jan. 11. 22:00
 3/27 anonim ***** válasza:

Jaja, zabkása (én mindig olyan gyümölcsöt, vagy konzervet, befőttet teszek bele ami van itthon, almás fahéjas, epres kakaós, mézes barackos, stb), tejbepapi, tejberizs. Amerikai (kisebb átmérőjű és vastagabb) palacsinta.

A tojás mindennemű változata, rántotta, omlett, tükörtojás, főtt tojás, stb. Lecsó. Ezeket ezer féleképpen lehet variálni, friss, fűszeres vajas meleg pirítóssal imádom. Még ha eszembe jut valami írok. :)

2014. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
Szerintem tejbegrízre/tejbedara vagy tejberizsre gondolt a kàsa alatt..
2014. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

" tojás mindennemű változata, rántotta, omlett, tükörtojás, főtt tojás, stb. "


Ezzel az a bajom, hogy én nem érzem másnak a rántottát,a tükörtojást, főtt tojást, stb. Persze, más az állaga, meg a formája, de a végeredményben tojás ez is. Miben rejlik itt a variáció? Valami konkrét recept erre, amitől tényleg más ételnek érződik?


A kérdés más ételekre is vonatkozik, nem csak tojásra.

2014. jan. 11. 22:23
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Tojáskrém: fogod 5 darab főtt tojás sárgáját, villával összetöröd, hozzákeversz egy diónyi vajat, egy evőkanálnyi tejfölt, egy kiskanálnyi mustárt, csipet sót-borsot, egy fél vöröshagymát apróra vágva, végül a tojásfehérjét feldarabolva, összeforgatod és már kész is. Én mindig egy kettévágott bagettet töltök meg vele, de igazából az már tökmindegy, ízlés dolga :D
2014. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ez a tojáskrém jól hangzik, köszi.
2014. jan. 12. 07:44
 8/27 A kérdező kommentje:
Egyéb gyors kaja ötlet, ami nem tojás?
2014. jan. 12. 07:44
 9/27 anonim ***** válasza:

Korozottes bagett, Tormakremes bagett, Snidlinges turokremes bagett,Padlizsankremes/Avokadokremes/Sutotokkremes bagett.

Amerikai palacsinta/gofri

Sult bacon gombaszeletekkel,piritott toasttal.

2014. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

A tojást azért írtam mert számtalan plusz fűszerrel, akár snidlinggel össze lehet ütni, így az íze is más lesz. Nem tudok konkrét receptet mondani, mert nálunk ez "mindent bele" módon működik, ami kicsit is beleillik az ízvilágba. Tükörtojás alá lehet szalonnát tenni, savanyú uborkával megenni és már is kicsit más, mint egy sima omlett. Lehet variálni azért, csak a fantázia szab határt, de én sem vagyok túlzottan tojásos.

Esetleg lehet még parasztreggeli.

Töpörtyűkrém...

2014. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!