Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A medvehagymának csak a...

A medvehagymának csak a levelét lehet felhasználni, vagy a szárát is?

Figyelt kérdés
Eddig még soha nem készítettem belőle semmit, de most vettem egy csokorral. Olvasgatok recepteket, de eddig csak olyant találtam, amihez a levelét használják. Krémleves, tojáskrém stb. Ráadásul már 2 napja a hűtőben van, kicsit már kókadt a levele. Így is felhasználható?
2014. ápr. 17. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A megvásárolt medvehagymát vízbe kell tenni ,cserélni minden nap rajta a vízet így 4-5 napig friss marad.

A levelét szoktam csak felhasználni: le lehet fagyasztani ,de akkor kicsit veszit az élvezeti értékéböl. Én mindig fagyasztok le : Télen pogácsát ,nokedlibe keverve ,krémlevest,palcsintába,krokettbe, keverem készítek vele.

Ha le fagyasztod arra figyelj amikor kienged akkor jól nyomkod ki mert sok leve lesz. [link]

sok pogácsát kipróbáltam de ez alegfinomabb:

2014. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Még annyi kérdésem lenne, hogy le kell húzni a gerincéről a levelet, mint pl. a sóskánál, vagy csak törjem le a szárát?

Úgy döntöttem ma túrókrémet csinálok belőle, a maradékot lefagyasztom.

2014. ápr. 17. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak törd le:
2014. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A medvehagymának mindenét meg lehet enni, fel lehet használni!

Vannak krémek, pestok, amibe bele lehet darálni, pürésíteni a szárát is.

De magában is meg lehet enni a szárát mint az újhagymát. Egy jó kis vajas kenyér mellé harapni. :)

2014. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már csorog a nyálam, de majd csak később lesz rá időm, hogy elkészítsem. :-P Bele tettem vízbe, úgy tűnik kicsit összeszedték magukat. Kihúzták magukat a feladathoz :-D
2014. ápr. 17. 14:02
 6/6 anonim válasza:
Medve- hagyma. Én külön szoktam fogyasztani. (székely vagyok)
2015. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!