Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A borsót csak mélyhűtőben...

A borsót csak mélyhűtőben lehet tárolni?

Figyelt kérdés
Nincs más módszer rá, hogy pl. befőttes üvegben el lehessen tenni?

2014. jún. 5. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt házilag is el lehet készíteni?
2014. jún. 5. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:
A Google-ben több receptet is találsz az eltevésére.
2014. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem fogalmaztam elég pontosan, de olyanokat kérdeznék, akik kipróbálták és van tapasztalatuk az eredményről.
2014. jún. 5. 23:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet üvegben tartósítani a borsót, de nagyon macerás, sok munka. Nyitott üvegben kell kell hosszasan légteleníteni, úgy emlékszem. De aztán nagyon csinos az üveg, amit kamrád polcára teszel. Emlékszem, öröm volt ránézni!
2014. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az íze nagyon megváltozik? Azért szeretném így eltenni, mert a mélyhűtőben nagyon sok helyet foglal és arra gondoltam, ha nem veszít sokat az ízéből, akkor kipróbálom.
2014. jún. 6. 13:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Én még régen Pelle Józsefné befőzési könyvében olvastam a borsó eltevésről sörösüvegekben. Bevallom nem próbáltam ki, de most utána olvastam, ma is létezik ez az eltevési mód.A légyege, hogy kifejtett zsengeborsót sóval, cukorral, szódabikarbónával összekeverve egy napig állni kell hagyni, majd másnap sörösüvegekbe tölteni, ráöntve a keletkezett levet.

Parafadugóval kell bedugaszolni, és a végleges helyére állítani.

Felhasználáskor hidegvízbe kell egy kicsit áztatni (gondolom a só miatt)majd leöblítve lehet főzni bárminek.

Sajnos konkrét tapasztalatom nincs, én csak fagyasztani szoktam.

2014. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!