Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fagyasztott eperből lekvár?

Fagyasztott eperből lekvár?

Figyelt kérdés
Kaptam lefagyasztva epret, de a küldő szerintem nem csepegtette le rendesen a vizet róla fagyasztás előtt, mert eléggé jegesnek tűnik. Így is lehet belőle lekvárt vagy dzsemet csinálni? És ha igen, hogyan? Egyáltalán mi a különbség a dzsem és a lekvár között? Amiket eddig ettem, azokban voltak eperdarabok is és valami hasonlóra gondoltam én is.
2014. jún. 8. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. A lekvárt átpaszírozzák.hogy ne legyenek benne a magok és cukorral addig főzik, amíg elég sűrű lesz.

A dzsemhez egyben hagyják a szemeket, és cukorral együtt főzik sűrűre.

Forrón öntik az üvegekbe és pici tartósítószert tesznek rá. Lezárják az üvegeket és száraz dunkszban hagyják kihűlni.

Ha olyan lekvárt akarsz, amit később sütikbe is tehetsz, akkor ne vbefőző cukrot használj, mert az zselatinos és sütés közben kifolyik a lekvár a tésztából.

2014. jún. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem te dzsemet szeretnél. Sima cukorral kezd főzni, míg a kiolvadt víz el nem tűnik belőle. (vagy olvaszd ki és csurgasd le, akkor hamarabb lesz sűrű) egy kevés citromsavat tegyél hozzá, úgy biztosan darabos marad.

Mivel kaptad, és nem tudod megítélni, hogy mennyire volt tisztára mosva az eper, egy csipet Na-benzoát szükséges ahhoz, hogy el is álljon egy darabig.

Ha nagyobb szemek, akkor egy kicsit össze kell aprítani, vagy törni, de azért harapható maradjon.

2014. jún. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem főzöd kellően sűrűre, előfordlulhat, hogy nyitás után hamar, pár napon belül megpenészesedik...
2014. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótoknak, megpróbálkozom vele. Természetesen ment a zöld kéz! :)
2014. jún. 10. 17:44
 5/5 KISS PÁL ZOLTÁN válasza:
a lekvárhoz nem kell cukor. elvileg csak szilvából lehet lekvárt csinálni a többi gyümölcshöz mivel kell cukor azokból csak dzsemet készíthetünk.
2017. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!