Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fagyasztott már le valaki...

Fagyasztott már le valaki hajában fött krumplit?

Figyelt kérdés

Utána ehetö volt?


A félreértések végett nem azt várom válaszként, hogy nem szokás lefagyasztani, miért akarom ezt tenni, nem szokás, stb - a kérdésemre olyanoktól várok választ, aki már kipróbálta.


Nekik elöre is köszönöm, ha megosztják a tapasztalatukat velem.


2014. márc. 3. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Akik ezt írták, azért írták, mert tudják, hogy a krumpli nem jó fagyasztva. Ezért nem is szokás. Próbáld ki nyugodtan. Kásás, kellemetlen állagú és ízű lesz, mikor felenged. Meg teljesen felesleges is, mert annyi idő alatt, amíg kiolvadna, akár meg is főzhetsz pár szem krumplit.
2014. márc. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Te próbáltad már?


Mert a fagyasztott pommes is le lesz fagyasztva, mégsem lesz rossz az íze/állaga kiolvasztás után.


Másrészt nem azért érdekel, mert sokáig tartan újat fözni, hanem mert igen sok megmaradt, és nem szeretném kidobni, viszont két napon belül nem tudjuk elfogyasztani.

2014. márc. 3. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagymás törtkrumplinak elkészítve próbáltam már. kiengedve ehető volt, krumplistészta lett belőle.
2014. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. márc. 3. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
A sült krumplit nem megfőzve, hanem olajban elősütve fagyasztják le.
2014. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Éppen ezért kérdezetm, hogy ez is lehetséges-e!

Mert a nyers krumplit nem lehet fagyasztani, viszont a sütés és a fözés is hökezelés, ezért van rá esély, hogy ez is megy.

2014. márc. 3. 19:16
 7/7 A kérdező kommentje:

Idöközben kipróbáltam, kiolvasztva (egy részét mikróban, más részét göz fölött) felforrósítva kostoltattam meg több emberrel, és mindeki szerint igen finom volt.

Azt azonban csak utólag tudták meg, hogy le volt fagyasztva - nem akartam, hogy elöítélettek álljanak hozzá. Még ez után sem volt senki szerint másmilyen, mint ha frissen lett volna készítve.


Ha valakinek tehát marad, nyugodtan tegye a fagyasztóba, nem lesz semmivel sem másabb utána, mintha akkor készítette volna.

2014. aug. 23. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!