Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A krumplit és a rizst mennyi...

A krumplit és a rizst mennyi vízben kell főzni és mennyi vízet kell hozzá adni és meddig kell főzni?

Figyelt kérdés
3-4 személyre mennyi kell? Nagyon kezdő vagyok, egyik nap szeretnék valamit csinálni mire hazaérnek a szüleim munkából

2014. júl. 28. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A krumplit annyiban amennyi ellepi és addig amég meg nem fő. (Puha lesz)

Rízsből én csinálnék fél kg-ot 4 személyre,amx későbbre is marad. Öntesz az edénybe olajat, beleteszed a rízst, 1 kisebb fej hagymát, fél evőkanál sót kb. Ez után pirítani kezded folyamatos kevergetéssel, onnan tudod hogy már fel lehet önteni, hogy nem tudod megfogni a rizst,mert meleg. Semmiképp se barnuljon meg Ezután felöntöd 1 és negyed liter meleg vízzel. Az íz kedvéért én öntök hozzá egy kis fehérbort és egy kis citrom levet is. Ez után lefeded,majd pár percenként megkevered. Mikor már csak kevés viz van rajta akkor nem szabad keverni, mert összetöröd a légző nyílásokat. Ha felszívta majdnem az egészet akkor lehúzod a gázról és 15-20percig hagyod állni. Ez után én húsvillával keverem meg, hogy szépen szétváljanak a rízs szemek. Erre a módszerre még nem érkezett panasz és másnap is szép pergős marad, a hűtőben sem ragad össze.

2014. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én SPAR-os B rizst szoktam venni, az magyar és nagyon finom, abból is a hosszúszeműt (egy csomagolásban kétféle rizs van sajna). 3-4X-es mennyiségű vizet felforralok 2-3 tk sóval, ekkor beleöntöm a rizst, 5 percig lobogva főzöm, majd takarékra veszem és még 7-8 percig főzöm. Ekkor leveszem, engedek rá egy kis hideg vizet, majd tésztaszűrőn lecsepegtetem.
2014. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy a rizst 3x lemosom előtte meleg vízzel, addig amíg átlátszó nem lesz a lé, ettől nem fog annyira "nyálkásodni" a főzővíz. 3-4 személyre olyan 300-400 g elég szokott lenni.
2014. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!