Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ha most megpucolom...

Szerintetek ha most megpucolom a krumplit de csak este főzöm meg, addig pedig vízben tartom nem fog megbarnulni vagy valami ilyesmi?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Egy kis citromlé kell a vízbe. Egy EK vagy egy fél db, az ízét nem veszi át, de a citromsav gátolja az oxidációt.
2012. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem pucolnám meg most, csak este. Ha akkor már egy kicsit időzavarban leszel, olyankor: először tedd fel a főzővizét a gázra, mire felmelegszik, meg tudod pucolni a krumplit, és akkor a felmelegedd vízbe rakod. Így vissza tudod hozni azt az időt, amit most fordítanál rá, és biztos lehetsz abban is, hogy semmi károsodás nem érte.
2012. márc. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

a másodikkal értek egyet. a krumplit áztatni sokáig nem szabad, sok vizet magába szív, ugyanakkor értékes anyagok oldódnak ki belőle.

a citromosat pedig főleg nem ajánlom, mert a savak keményítik a zöldségféléket, így amennyit a krumplipucoláson nyertél időt, azt elveszítenéd a főzésnél..., és fenn áll a lehetőség, hogy kemény is maradna.

ha mindenképpen előre el akarod készíteni , akkor is csak sima vízben, abban sem barnul meg.

2012. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Első válaszoló írt jót azt csináld!
2012. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a savban áztatott krumplit főzheti ítéletnapig...majd a kérdező eldönti, hogyan tovább:)))
2012. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hat inkabb biztosra megyek es majd akkor pucolom ha kezdem fozni az etelt. de azert koszi a tippeket :)
2012. márc. 5. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
főzd meg most este meg dob be a mikróba:)
2012. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én máskor volt,h megpucoltam előre, beraktam a hűtőbe és semmi baja nem lett.
2012. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha csak egy fél napot áll hideg vízben, (főleg egészben hagyva) semmi baja nem lesz, nyugodtan megpucolhatod előre. Csak lepje el teljesen a víz.
2012. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez helyes döntés volt :))
2012. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!