Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csináljak, hogy a sütőpapí...

Kőhalmi László kérdése:

Mit csináljak, hogy a sütőpapír ne ragadjon a kisült kenyérbe? (Azon kívül, hogy máskor nem sütök ilyen formában kenyeret)

Figyelt kérdés
Széthúzható ZENKER tepsiben sütöttem kenyeret. A tepsit kibéleltem sütőpapírral. Ez annak rendje-módja szerint bele is ragadt a kisült kenyérbe.
2014. aug. 7. 16:25
 1/6 anonim válasza:
32%
Valamikor ugye, kikenték a tepsit zsírral vagy olajjal, aztán tették bele a tésztát.
2014. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Lisztezd be a sütőpapírt mielőtt beleteszed a kenyeret, ettől jó ropogós lesz az alja és nem ragad oda. Valószínű a sütőpapír is vacak, a barna szilikonosba nem ragad bele, a fehér sima sütőpapír elég gyenge minőségű.
2014. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 cernageza válasza:
45%
Próbáld a tésztát is lisztezni. Én jénaiban úgy szoktam, hogy simán belisztezem a felületet és a tésztát is, no papir.
2014. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szilikonos sütőpapír ( barna színű, pl alufix) vagy szilikonból készült sütőlap. A tepsivel nincs gond, az maradhat :)
2014. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok kenyeret sütök, soha nem ragad bele, sütőpapírra is szórok kis lisztet és a megformázot kenyeret is belisztezem felül is, hogy jó ropogós legyen a héja.
2014. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! A barna sütőpapír bevált!
2014. aug. 28. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!