Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lett folyós a meggyszósz?

Mitől lett folyós a meggyszósz?

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam, akkor meg nagyon sűrű volt, ma meg olyan, mintha vízben ázna...... valami ötlet?

2014. aug. 7. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A meggy gyorsan megfő, gondolom nem főzted olyan sokáig.

Így a meggyben egy csomó nedvesség marad. Az viszont idővel kiázik.

A melegtől is, (nyilván nem 3 másodperc alatt hűlt le) ha raktál bele sót, attól is, ha cukrot, (nyilván) attól is, mert ezek mind víz elvonó hatásúak.

Meg alapvetően a főzés okozta sejt roncsolódástól is.

A kifolyt lé pedig elhígítja a mártást.


A másik oknak, bevallom őszintén , én se ismerem a pontos kémiáját.

Szakzsargonban behugyozásnak hívjuk. Tény, hogy tétezik a jelenség.


Akár lisztes sűrítésnél, akár keményítős (pudingporos- módosított keményítő) sűrítésnél.

Képes visszahígulni a mártás.

Saját megfigyeléseim alapján leginkább üres mártásoknál jellemző (tehát semmi darabos jelleget adó anyag nincs benne, pl paprikás mártás) illetve a túlfőzött mártásokra, vagy sokáig melegen tartott mártásokra (csévinges (chafing) melegen tartásnál) jellemző.

2014. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nyam-nyam ***** válasza:

Előzőnek teljesen igaza van. A "bepisilés két dologtól lehet.

1.Ha liszttel készíted akkor legalább 20 percig kell forralni.Én úgy szoktam,hogy a meggyet tésztaszűrővel kiveszem mielőtt kiforralom a liszttel majd a gáz elzárása után vissza és akkor nem megy szét.

2. Ha keményítővel csinálod ne forrald sokáig csak egy rottyanás kell neki mert ha sokáig főzöd akkor is bepisil.

Kb ennyit tudok a dologról. Remélem segítettem.

2014. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!