Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fehér porszerű cucc az eper...

Hunbula kérdése:

Fehér porszerű cucc az eper levelén, mi ez?

Figyelt kérdés
Szobában nevelek epret, szépen nő is, de most megjelent a levelén valami porcukor szerű fehér dolog. Mi ez, penész? Mi tudok vele csinálni?

2014. szept. 15. 11:10
 1/4 anonim válasza:
100%

Lisztharmat lesz


Így védheted:

 A legszigorúbb megoldás az, hogy a fertőzött növény minden beteg részét levágjuk, az ollót minden vágás előtt fertőtlenítve, a megmaradt részt pedig gombaölő szerrel kezeljük.

 Védekezhetünk úgy is, hogy kéntartalmú szerekkel permetezzük be a növényt. Ez a módszer viszont lakásban szinte teljességgel kivitelezhetetlen, ezért drogériában szerezzünk be édeskömény-kivonatot, vagy főzzünk nagyon erős édesköményteát, és ezzel permetezzük a növényt.

 A súlyosan fertőzött növényt célszerű inkább kidobni.

2014. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
vagy kokain
2014. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egyes válaszolónak köszönöm szépen.
2014. szept. 15. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A gombamentesítést először meg kell oldani.

Valószínüleg a szobában tart6ás miatt gyenge a növény és akkor sok minden árthet neki.


Az epernek télen kell a fagy, különben nem virágzik a következő évben. már próbáltam és tettem eper palántákat egy télen keresztül a szobai ablak üvegház ablak melletti részébe és a többit kint hagytam az erkélyen.


tavasszal mindegyik csoportot kitettem az erkélyre és szabadban neveltem tovább. Ami a szobában telelt át, azok alig fejlődtek és nem hoztak virágot.


Ezzel szemben ami kint telelet, azok hatalmasra nőttek és fürtökben hozták a virágokat és a termést. Mindegyiket levéltrágyáztam, mert a talaj tápozást a gyökere nem szereti, viszont a levél tápoldatozást nagyon meghálálja.


Ezzel együtt nagyon másként viselkedett, ami kint telelt és amit itt a szobában teleltetem át.

2014. szept. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!