Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Palacsintát a sütőben sütni?...

Palacsintát a sütőben sütni? Kivitelezhető az ötletem?

Figyelt kérdés
Férjemnek a születésnapjára banános palacsintából szeretnék tortát csinálni. Szerintetek megoldható az, hogy a masszát csatos tortaformába öntöm és a sütőben sütöm meg? Nem egyszerre az egészet, hanem palacsintánként? Milyen lenne így? Sütött már valaki palacsintát sütőben?
2014. dec. 3. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Így nem szokás, szvsz baromi macerás lenne.

De van rakott palacsinta:az elsőt rendesen ki kell sütni, sütőlapra csúsztatni, megkenni a töltelékkel, a következő palacsintáknak csak az egyik oldalát sütik meg, a sült felével felfelé a többire teszik, és mindegyiket megkenik. A tetejére tojásfehérje hab kerül, és sütőben sütik tovább.

Bár azt nem tudom, a banános töltelék mennyire bírná a sütést.

2014. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem töltelék,hanem a masszában van bele turmixolva a banán. Sütőlapom sajna nincs, ezért is gondoltam hogy így megsütöm és ha kihűlt mindegyik réteg, akkor kenném meg Nutellával.
2014. dec. 3. 14:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

De miért bonyolítanád meg ennyire? :O Az egész napod elmenne vele.

Másrészt nem véletlenül kell a palacsintát forró palacsintasütőbe tenni. Ha nem elég forró a forma, akkor leragadna szerintem. Mindig újra és újra felforrósítanád a formát a sütőben?

2014. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mert nincs palacsintasütő serpenyőm. Vagy süssem akkor sima serpenyőbe? Nem akarom én túl bonyolítani, csak nem tudom hogy csináljam.
2014. dec. 3. 14:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a banános palacsintákat süsd meg egyenként palacsintasütőben, rá a nutella! Max a végén körbevágod torta formára! A palacsintatészta + habos történet az a csúsztatott palacsinta felénk!
2014. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a palacsinta is egy tészta, nyilván meg fog sülni sütőben is. Igazán vékonyra nem fog sikerülni, mert tuti nem fogod tudni kiszedni egyben.


Inkább csinálj banános piskóta tortát.

2014. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4:


Most olvasom. Nekem sincs palacsinta sütőm. Sima serpenyőben szoktam sütni, semmi gond nem lesz vele, max. kicsit nehezebben szeded ki, mert magasabb a pereme.

2014. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen serpenyő jó!!!
2014. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább süsd serpenyőben.
2014. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Ezt nem nagyon értem. Abszolút nincs semmiféle sütőlapod, főzőlapod? Mert így semmi értelme sütőben sütni, nem tudod olyan magas hőfokkal hevíteni közvetlen, hogy jó legyen.

A csatos tortaforma nem palacsintatésztához való, ha vastagabbra akarod, nem fog átsülni rendesen. Mert valamiért azt feltételezem, hogy Te nem erre a lehelet vékony palacsintára gondoltál, hogy azt raknád rétegenként.

Én szoktam olyant csinálni, hogy leöntött krumpli, ami abból áll, hogy felkarikázom a krumplit, keverek sűrű palacsinta tésztát, sűrűbbet, mint amit a vékonyhoz kell. Lerakom a krumplit a tepsibe, majd ráöntöm ezt a tésztát, és így egybe sütöm. Az állaga elég laza, ezzel a módszerrel nem lesz olyan szelhető és formázható szerintem, hogy tortát tudj belőle készíteni. Jobb lenne, ha vennél félkész tortalapokat, és azt töltenéd be valamilyen banános krémmel, vagy így egyben beleöntöd a masszát tepsibe, ahogy én csinálom, de nagy tortacsodát ne várj tőle. Átsül, de nem olyan lesz mint amit szerintem Te akarsz.

2014. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!