Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell "fóliában sült...

Hogyan kell "fóliában sült krumlit" csinálni?

Figyelt kérdés
Gondolom megpucolom a krumlit, betekerem alufóliába és berakom a sütőbe. Csak azt nem tudom, hogy meddig kell sütni, és honnan tudom hogy készen van-e...
2008. aug. 16. 16:00
 1/4 anonim válasza:
95%
Én úgy tudom a fóliában sült krumplit héjában sütik, szóval sztem ne hámozd meg. Sütésnél meg szerintem fogj egy hústűt, és ha már lazán átdugod a krumplin, akkor oké.
2008. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2008. aug. 16. 17:49
 3/4 anonim válasza:
100%

Hali,


erre a celra hasznalj ujkrumplit (idei krumplit) annak vekony es eheto a heja.


De ha a piacon veszed akkor ott ajanlanak neked ha megkerdezed. De csak olyan arustol kerdezd akinek tobb fajta krumplija van, mert akinek csak egy van az mindenkepp azt mondja hogy az a krumpli a jo, csak nala vegyel... :)

2008. aug. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2 féle képp lehet fóliában sült krumplit csinálni:

-ha a hámozatlan krumplit fóliába tekerve parázsban megsütöd, idősebb krupmli jobb erre.

-ha otthon vagy: tepsit nagyon vékonyan leolajozol, belenegyedeled a krumplikat, kakukkfűvel megszórod és fóliával lefeded alaposan a tepsit, hoyg a hő és a nedvesség ne szökkenjen el. Löttyintésnyi vizet is rakhatsz a tepsibe, ekkor forró gőzben sül a krumpli! Ha újkrumplit használsz akkor meg se kell pucolni. Onnan tudod jó e hogy megbököd késsel. De min. 30-60 percet kell sütni. A krumpli fajtájától és nagyságától függően.


-

2008. aug. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!