Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Disznózsírban akarom kisütni...

Disznózsírban akarom kisütni a tarját. Hogy igazán finom sült zsír legyen, mit és hogy kell csinálni? A tarját a forró zsírba tevése előtt beborsozzam, sózzam, kenjem be fokhagymával? Így jó lesz?

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Jó lesz így :)

De fokhagymával meg is tűzdelheted.

2015. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Én a hús mellé szoktam a zsírba tenni a fokhagymagerezdeket, és ha van, borókabogyót is. A hús mindkét oldalát először fehérre sütöm a zsírban, majd öntök alá egy kevés vizet és lefedve sütöm, amíg megpuhul és akkor sütöm zsírjára. Így nem lesz száraz a hús.
2015. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Többféle sütési technika van. Én ilyen esetben a lassú zsírban sütést favorizálom. Forró zsírban egy kicsi megkapathatod az elején, majd sokkal csendesebben, hosszan süljön tovább.

Előre is pácolhatod. Van, aki túlspilázza, mert meg akarja mutatni... és azzal rontja el.

Ez a három ízesítő szerintem pont elegendő. Arra vigyázz, hogy a fokhagyma ne égjen meg.

2015. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A fokhagymát apróra vágjam fel és öntsem a zsírba,vagy kenjem rá a tarjára?Mitől éghet meg?
2015. jan. 16. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező érdeklődik, ide írom:

A fokhagyma (mint minden hagyma) könnyen meg tud égni. Kellemetlen, keserű lesz. Mitől? A magas hőtől, s a hosszú expozíciótól. Elronthatja akár az egész ételt.

Attól függően, hogy mihez adjuk lehet ezt megelőzni.

Lehetséges mód, hogy a sütés elején dobáljuk beles, s amikor már kapott egy kis színt, kivesszük.

Az egyben sülő húsba tűzdelve nincs ilyen veszély, nem kap annyi hőt, amitől megkeseredne.

És akkor sem lesz baj, amikor már inkább csak pároljuk a húst, vagy tiszta zsírban, csendesen sül a hús.

Én oldalasból visszamaradó zsírt szeretem. Azt is akkor fokhagymázom csak, amikor már lejjebb vettem a hőt.

2015. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!