Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sült alma finom? Mármint...

A sült alma finom? Mármint úgy értem hogy mennyire változik meg az íze sütés után?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha édes almát választasz akkor finom édes lesz sütés után.

Attól ,is függ ,hogyan sütöd meg milyen + ízt raksz mellé.

Nekem ez a kedvenc sült almám.

az édes almákat meghámozom ,közepes darbokra vágom.

A jénait kivajazom.Bele szórom az almákat rétegezve majd vagy háztartási kekszet,vagy babapiskótát tördelek rá. kevés cukrot szórok rá. Vaj darabokat dobálok rá.Jól összesütöm. Vanilia sodóval és tejszínhabbal tálalom.

Hídegen ,és melegen is finom.

2014. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszii:)
2014. ápr. 27. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem az almarózsa :)) pedig nyersen az almáért nem rajongok.
2014. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szeretem nagyon igen. Mindegy hogy milyen alma, édesen-sósan egyaránt finom sütve.


Pl. szaftos sült gomba, burgonya alma tepsiben

Rozmaringos-vajas (vagy fűszerolajas) sült alma

Kéksajtos krumplipürével töltött almák...

2014. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem is finom, de azért ha még sose ettél, lehet, hogy meg fogsz lepődni, elég más íze lesz. Mindenképp egy kicsivel savanyúbb, ezért is érdemes minél édesebb almát sütni.
2014. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem izlik. Valoban savanyubb, es az allaga is szaraz.
2014. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A feleségem a következőt imádja:


Az almáknak kivágom a csutkáját, de vigyázva, hogy egyben maradjon, meg sem hámozom. Így lesz bennük egy függőleges lyuk. Diót, mogyorót, mandulát, vagy bármilyen magvat, ami van otthon, összetörök, kicsit serpenyőben megpirítom, majd összekeverem baracklekvárral, mazsolával, kis citromlével, csöpp pálinkával - a többi a szakácsnak, mézzel. Így kapok egy trutyit, azzal megtömöm az almákat. Ha megvan, sütőben megsütöm az egészet.


Míg sül, víz felett étcsokit olvasztok, kis tejjel, tejszínnel hígítom. Ha megsültek az almák ezzel a csokiöntettel nyakon öntöm az egészet, egy - egy dióbéllel díszítem. Nem szokott megmaradni belőle.

2014. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!