Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet úgy sütőben hasábot...

Lehet úgy sütőben hasábot sütni, hogy ne ragadjon le?

Figyelt kérdés
Nekem kb 5 perc alatt odaragad fajtától, előkészítéstől függetlenül, és utána képtelenség levakarni. Próbáltam már agriával, desirevel (az mondjuk inkább főzni való) meg még egy harmadik fajtával is, már nem tudom a nevét. Elvileg az agria ami a csúcs a sültkrumpliban. Próbáltam szárazon betenni, próbáltam úgy, hogy olajjal megkenem, úgy is, hogy zsírral összeforgatom. Amikor tocsogott a zsírban ugyanúgy leragadt, mint amikor nem. Kipróbáltam már szilikonos sütőpapírral, meg minden másféle papírral is, akkor meg a papírra ragadt rá, aztán arról volt képtelenség leszedni. Bármi ötlet, javaslat azon kívül, hogy süssem inkább olajban?

2015. febr. 18. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Hát valamit nagyon rosszul csinálsz. Én évek óta sütőben sütöm a sültkrumplit. Több sütőben is sütöttem már, milliónyi fajta krumplit.


Feltekerem a sütőt maxra, a fagyott sültkrumplit kipakolom a tepsire, betolom. Aztán amikor látom hogy már nem fagyos, kicsit kezd pirulni, megkavarom. És aztán pár percenként megkavarom, hogy ne égjen meg.


Soha nem tapadt még le. Soha nem találkoztam ilyen problémával. Mindig tökéletesen megsül.

2015. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem szokott leragadni.

Első körben az jutott eszembe, mikor még csak a címet olvastam, hogy nem-e vizesen rakod be.

De aztán ami eszembe jutott: gáz vagy villanysütő? Hány fok? Hány percig sütöd? Milyen tepsiben?

2015. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gáz sütő, szerintem már több, mint 30 éves. Maximumra fel szoktam tekerni, és úgy rakom be, kb 1.5-2 óra kell neki. A tepsi egyidős a sütővel, de próbáltam jénaiban is, annál is ugyanúgy leragadt. Friss krumplit használok, nem fagyasztottat. Víz talán minimális ha lehet rajta, annyi, amennyi a krumpliban van. Legutóbb összeforgattam az egészet fűszeres zsírral, aztán úgy raktam be papír nélkül. Kb. 5 perc után ugyanúgy leragadt, mint eddig. A legnagyobb gond ezzel, hogy csak alulról süt a sütő, és muszáj lenne keverni. Így az egyik oldala puha marad, a másik meg ehetetlenül kemény lesz. Ha kevesebb ideig sütöm, akkor meg zsíros főttkrumpli jellege lesz, ami még talán rosszabb. Ha megpróbálom menet közben elvakarni, akkor összetörik az összes krumpli. Csak a végén tudom könnyen felszedni, amikor már megkeményedtek annyira, hogy ne essenek szét.


Arra gondoltam, hogy legközelebb miután felvágtam hasábokra, lemosom és megszárítom. Azt hallottam, hogy le kell mosni a keményítő szemcséket róla. A levestésztánál is ugyanígy van, ha nem engedsz rá hideg vizet, akkor könnyen összetapadnak, úgyhogy lehet, hogy ez a kulcsa a dolognak. Persze más ötleteket is szívesen fogadok. Lehet, hogy veszek kerámia bevonatos tepsit, teflont nem szívesen használnék, mert 200°C felett kezd instabillá válni, és fogalmam sincs, hogy mennyivel süt ez a sütő.

2015. febr. 19. 07:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kerámia tepsi jó ötlet. De ez akkor a sütőd miatt ragad le. 2 óra?? Az enyém alul felül sütésesen 250 fokon 15-20 perc alatt csinálja meg. Szerintem abban a sütőben nagyon hideg lehet, inkább olajban süss!
2015. febr. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.

Hát sajnos el kell szomorítsalak, a 2 óra borzasztó sok, a gázsütőd alkalmatlan sütőben sült burgonya készítésére :( Nekem is míg gázsütőm volt (az is vagy 30 éves volt) ugyanígy jártam, mint te. Aztán lett a villanysütőm, hát ég és föld a különbség. 220 fok, légkeverés, 20 perc alatt isteni ropogósra sül a krumpli!

2015. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, természetesen forróra előmelegítve. Tényleg, te előmelegíted?
2015. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy előmelegítettem, nincs különbség. Na majd veszek egy infra hőmérőt, most már kíváncsi vagyok mégis mennyivel süt ez a matuzsálem. Tervben van a konyha felújítás sütő cserével elektromosra, de még gyűjteni kell rá.
2015. febr. 20. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!