Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Legkevesebb hozzávalóból,...

Legkevesebb hozzávalóból, minimális munkával milyen vacsorát?

Figyelt kérdés
Olyasmikre gondolok, mint pl. a carbonara spagetti, amihez kell összesen 5 hozzávaló (tészta, pancetta, tojás, parmezán, bors) és 3 db. edény, ugyanis jelenleg olyan helyen lakunk ahol van 1 darab fazék, 1 darab wok, 1 darab kés, 1 darab fakanál, meg étkészlet és annyi. Főzni tudok, szeretek is, de sem fűszert, sem edényt nem fogok most nagyon ide venni, csak a legminimálisabb mennyiségben. Olyan laktatóbb, "férfiasabb" kaják kellenének ráadásul, tehát ilyen rántotta, meg diós tészta szóba sem jöhet :/ Tényleg nincs ötletem. Ó és hogy még nehezebb legyen, egyikünk nem szereti a krumplit. Van valakinek valami titkos receptje, kérem ossza meg velem, mert már rosszul vagyunk a szendvicsezéstől.
2015. ápr. 20. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

rizses hus, risotto valamilyen kisutos instant hussal, spenot rantott szelettel, lecsos szelet, lecso tarhonyaval, vagy rizzsel. esetleg valamilyen gombas szosz keves husival.

szemelyes kedvencem: currys penne tesztasalata

2015. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bolognai, tojásos nokedli(én szoktam rá csíkozott bacont is rakni), rántott hús rizzsel, rakott tészta/káposzta/karfiol, rizs felfújt elé mehet egy tartalmasabb leves, paradicsomos húsgombóc
2015. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazából bármilyen húsos rizs vagy tészta készen van kb. 30 perc alatt, ha ragaszkodsz a húshoz - csirke vagy pulyka megfő/sül ennyi idő alatt, a disznó, marha nem. A halféléknek is bőven elég. Innéttől kezdve a gorgonzolás-lazacos pennétől kezdve (igen, ebbe kell kb. 3 hozzávaló, meg esetleg fokhagyma) a rozmaringos pulykamelles vadrizsig kb. bármit elkészíthetsz a spenóttal töltött gombás-paradicsomos tortellin át a zöldbabos-csirkehúsos soba tésztáig.


Ugyanilyen egyszerűek és laktatóak az akár zöldséges, akár húsos egytálételek is, pl. cukkinis-padlizsános curry rizzsel, chili con carne, gombás tokány, pörkölt vagy paprikásfélék, rakott zöldségek (pl. rakott brokkoli csirkemellel).


De ugyanígy nem vagy időigényes nehéz kisütni vagy grillezni zöldségeket, húst, sajtféléket stb.

2015. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Vajas kenyer, kakao
2015. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fiam receptje: csirkemell vagy disznóhús (karaj, comb, lapocka) csíkokra vágva, sózva-borsozva, hirtelen átsütve, majd sajt ráolvasztva bundaként. Kerámiaserpenyőben szokta csinálni, szerintem wokban is megy, laktató és pasis, mellé főzhetsz rizst vagy készíthetsz salátát.

Chili con carnét is csinálhatsz fűszerkeverékkel, hamar megvan és laktató.

2015. ápr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig a rántotta elég laktató tud lenni, s feldobhatod is akár kolbásszal is. A párom rengetegszer visz rántottát a melóba (könnyű fizikai munka), bár neki a süti is tökéletes ebéd, csak meglegyen 800-1200 kalória. De 12 órázásban képes volt negyedkiló földimogyorót enni... Ezt csak azért írtam, hogy ha nem is így totálisan, de kiegészítésnek igenis remek tud lenni egy kis olajos mag vagy süti vagy bármi. Kalóriadúsak és sokan szeretik őket. Nem tudom, sütő, mikró van-e.


De mondok akkor normális ételt: sült zöldség (vagy nyers vagy rizs vagy ki mit szeret), sült hús. Mivel nem szoktam húst enni és nem is érdekel a dolog, nálam a hús az, amit bedobok serpenyőbe vagy sütőbe megsózva, borsozva és ennyi. Minek bonyolítsam, ha van íze, akkor finom lesz, ha nincs, akkor úgyis hiába.


De ilyen sült zöldség+tojás(+ opcionálisan sajt és/vagy hús) vegyes dolgokat is lehet kreálni egyszerűen, megfelelő időpontban a wokba dobálva. Megfelelő mennyiségű és fajta zöldség és hús esetén nem is tart sokáig.

2015. ápr. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt szoktam, csak fagyasztott, apróra vágott spenóttal.

2015. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ó, szuper az utolsó recept, meg az az egész oldal, köszönöm szépen! :)


A többieknek is nagyon köszönöm a választ, sajnálom, hogy megint itt járt a lepontozós elmebeteg, én mindenkiét hasznosnak találtam (hát kivéve a vajas kenyeret :D ) de azt sem húztam le. Ennyivel elleszünk 2 hétig, amíg még ez a szükségállapot tart nálunk.

2015. ápr. 21. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!