Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csináltok a használt...

Mit csináltok a használt étolajjal?

Figyelt kérdés
Hová öntitek?
2015. jún. 6. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi eltesszük télire,azzal öntjük le a fát,mielőtt begyújtjuk a kandallót.:)
2015. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szívem szerint gázolajjal keverném hogy olcsóbban autózzak, de mivel ezt idehaza sajnos büntetik és egyszer öcsémet ezért le is szólták a rendőrök miatta, így én mindig félre teszem és én is fatüzelés mellé szoktam használni fűrészporral keverem össze amikor már felfűtöttem a vizet 60 fokosra és már csak tartanom kell. Elég jól é és jó meleget is ad.


3 éve amikor még nem volt bekötve a vízteres kandallóm és gázzal fűtöttünk akkor benzinkúton adtuk le. Mi nem öntögettük sehova.

2015. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer le akartam adni a helyi benzinkútnál, de itt ők nem veszik be. Lezárt befőttes üvegben a kukába dobom. Nálunk nincs megoldva semmilyen veszélyes hulladék szemétszállítás sajnos. Idén már a lomtalanítást is beszüntették, így minden a kukába megy. Egyszer én is feltettem itt ezt a kérdést. Rossz, hogy a kormány és az önkormányzatok nem oldják meg a hulladékkezelést és ezért mindenhol szemét van az erdőkben, szántóföldek mellett.
2015. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a wc-be öntöm. Miért mérgező amúgy?
2015. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is a wc-be szoktam,kukába nem tudnám,mert nincsenek üvegeim.
2015. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én mindent csak egyszer sütök az olajban.


Ha kevés, megy a WC-be, ha több, akkor egy üres flakonba dobom ki.

2015. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel minden zsírt megeszem az étellel, amiben sütök (nem sütök bő zsírban), így tipikusan nincs ilyen gondom. Egyszer volt használt olajunk, amikor kaptunk egy fritőzt, használtuk vagy egyszer, majd elfeledkeztünk róla. Innen 25 km-re találtunk egy benzinkutat, ahol le tudtuk adni. Most már találtunk hulladékudvart is, ahol végre átveszik az évek óta őrizgetett lakkbenzint és efféléket... De tényleg nagyon nehéz megtalálni az átvevőhelyeket s ha nem járnánk amúgyis a megyeszékhelyen, rokonok és bevásárlás miatt, nos, durva lenne rengeteget költeni ilyesmire... Pedig mi igazán nem akarjuk csak úgy kidobni a veszélyes hulladékot. De nagyon meg van nehezítve a dolog.

A használt motorolaj a legjobb, azt a biciklikre kenjük :)

2015. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
WC
2015. jún. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá külön üveg!!!

A kiürült étolajos flakont ne dobd ki, abban lehet gyűjtögetni az elhasználtat, és én így szoktam a kukába-kuka tetejére rakni, elég gyorsan elviszik!!!!

2015. jún. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
többnyire wc-ben köt ki.
2015. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!