Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyi a kávé és a víz aránya...

Kakao101 kérdése:

Mennyi a kávé és a víz aránya a tökéletes kávê készítéséhez?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hány gramm kávé kell és mennyi víz, ha ki szeretném nyerni a kávé tökéletes zamatát. Kaptam ugyanis egy különleges és igen drága őrölt kávét és szeretném úgy elfogyasztani, hogy érezzem a külömbséget a kommersz kávé és ez között.

2015. jún. 10. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ilasz (presszó) kávé főzésénél 6 gr őrölt kávéból kell 1/2 deci kávét főzni.
2015. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Melyik tökéletes kávét? Az angolt, a német filterest, vagy az olasz Espresso? Esetleg Török zaccos?

Csak mert mindenkinek más a tökéletes.

Magadnak kell kitapasztalni leginkább.

2015. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy nekem kell kitapasztalni, de arra volnék kíváncsi igazából, hogy azok akik kimondják, hogy melyik kávé is igazán a legjobb (főzött kávéra gondolok) ők hogyan készítik el és ezt miképpen teszik.
2015. jún. 10. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Na erre nem tudom a választ.:)

Filteresben az egyik cégnél mérökanállal csinálták, 6 kanál 12 bögrényi kv-hoz. (ilyen kannás kávé, beosztás a gépen 1-12).


Ezen kívül tassimo-t iszom ha igazi fonom eszpresszót akarok, mert a mérgdrága automata gépet nem is akarom megvenni, meg a cégnél ami Volt, sajnos nem tudtam sosem olyan finomra beállítani, mint amit egy kávézóba Kapok.:S

2015. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2015. jún. 10. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű kávét vettél (arabica és társai) azt risretto-nak célszerű megfőzni, üresen.


De ezt nem mindenki szereti...

2015. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóknak: kávét nem főzünk, hanem készítünk.


Van tökéletes filterkávé, mokkakávé, espresso, török kávé, stb. Mindet elkészíthetjük tökéletesen. Én személyszerint az espressot szeretem leginkább. Azt csak espresso géppel tudod elkészíteni. A tökéletes filteres kávét valamelyik brew bar eszközzel tudod elkészíteni, pl Hario V60, AeroPress, Chemex, Hario Syphon, stb. A tökéletes mokkakávét az eredeti Bialettiben tudod elkészíteni. A tökéletes török kávét egy jó ibrikben tudod elkészíteni. Mindegyik általam felsorolt módszer esetében más mennyiségű kávéra és vízre van szükség, átlagot sem lehet mondani, mert akkor nem lesz jó.


Viszont ki kell, hogy ábrándítsalak: különleges és igen drága kávét őrölten nem lehet kapni! Minden kávékészítési módszerhez más őrlési finomság kell, és ha laikus vagy (márpedig ha ilyen jellegű kérdésed van, biztos, hogy nem vagy barista), nem tudod megmondani, hogy a kávéd éppenséggel milyen finomra van őrölve, hogy espressóhoz, esetleg filterhez van őrölve. Az igazán különleges és jó minőségű kávékat szemes változatban árulják. Egy igazán jó kávéhoz elengedhetetlen a friss őrlés. Az őrlés után az aromák is hamar elvesznek. Szóval, vagy nem különleges az a kávé, vagy MÁR nem az. Mindenesetre, ha írsz egy privátot és leírsz mindent - milyen a kávé, milyen eszközeid vannak - szívesen segítek. :)

2015. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!