Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A recept kókusztejet ír,...

A recept kókusztejet ír, helyettesíthetem kókuszreszelékkel?

Figyelt kérdés
Esetleg ha megfőzöm vízben a kókuszreszeléket, vagy tejben?
2015. júl. 2. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Csak elrontod az ételt. Egészen más a kókusztej, mint a reszelék és a tejhez sincs sok köze.

2015. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem a kókusz íze miatt kell, hanem az állaga miatt.
2015. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Rengeteg recept van a neten házi kókusztej készítéséhez. Itt többféle elkészítési mód közül is válogathatsz:

[link]

2015. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Persze, az olíva olajat meg helyettesítheted zsemlemorzsával.
2015. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig hiába oltanak, kérdező, nem rossz az ötleted :)


A kókuszreszeléket ne főzd már tejben, az maga egy remek, zsíros növényi tej. Amúgy főzni sem kell, csak forró vízzel leönteni és összeturmixolni, majd leszűrni. Így készül a házi kókusztejem, nekem nagyon ízlik, rendszeresen készítem (nem mindegy, melyik reszeléket használod, de kevés az, ami elrontja). A reszelék nem lehet darált, mert akkor nem lesz selymes a tej... Viszont rengeteg kókuszreszelék fog megmaradni, aminek a felhasználására szintén vannak igen jó receptek, süti, más édesség, sós cucc lehet belőle.


Viszont ha a recept nem igényli a selymes tejet, akkor az egyszerűség kedvéért vízzel elkevert kókuszvajat használnék, ott nincs maradék (lehet, hogy az igazi kókuszvaj teljesen sima, az enyém nem). Bár azt lehet, hogy nem tudsz csinálni. Nekem sincs robotgépem, de egy olajosmagvak darálására alkalmas darálóm igen, amiben tudok kókuszvajat készíteni kókuszreszelékből.

2015. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*az maga egy remek, zsírös növényi tejet ad
2015. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Közben egy másik megoldást választottam, és tökéletes lett az étel. Ledaráltam a reszeléket, aztán leforráztam, állni hagytam, és egy finom, jó állagú valamit kaptam. :D
2015. júl. 2. 18:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy thai curryt így biztos nem csinálnék..

Kókuszos tej italnak, süteménybe ok, de másba nem raknám. Különben is egyszerűbb megvenni a boltban, mint vaccakolni vele..

2015. júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!