Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet a legolcsóbban...

Hogyan lehet a legolcsóbban megúszni az egészséges táplálkozást?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár évben volt szerencsém eleget keresni ahhoz, hogy egészséges ételeket engedhessek meg magamnak. Minden nap ettem fehérjében dús ételeket, ha másképpen nem, akkor fehérje turmix, de inkább hús, tojás, néha túró formájában. Széngidrát oldalról meg inkább rizs és zab volt a menü, persze sok zöldséggel. Lehet, hogy én voltam ügyetlen, de ez napi átlag kb. 4 ezer forintból jön ki. (Biztos lehetne olcsóbban...) Most viszont lehet, hogy nem lesz erre lehetőségem.


Ha valakinek vannak praktikái arra, hogyan lehet odafigyelni a normális kajára, és mégsem rákölteni minden pénzt, az írhatna pár ötletet.



2015. júl. 9. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Van egy közmondás:

Nincs mulandóbb dolog, mint valakinek tanácsot adni, mit egyen.

2015. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Kevesebb hús. és több tojás meg túró és sajt. A fagyasztott zöldség-és főzelékfélék is jók, aminek épp nincs szezonja, azt így vedd meg. Elég sok savanyúságot is szoktam enni, káposztasalátát, céklát. Ha otthon van időd elkészíteni, úgy olcsóbb, de készen sem drágák. A barna rizst azért szorítsd ki, a fehéret jobb kerülni. A zabpehely azért nem olyan drága.

A fehérje turmixnak én nem vagyok híve, inkább megeszem egy (natúr) joghurtot. Tudom, hogy a tejtermékekről megoszlanak a vélemények, de én szeretem.

Én nagyjából így kajálok, ez heti 7-8 ezerből kijön.

2015. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Mire költöttél annyit, miden nap marhabélszínt és lazacot ettél?:D


Fél kiló csirkemell/karaj kb. 700ft, 30dkg rizs 70ft, 100g zabpehely, 40ft, fél kiló zöldség kb. 100-150ft, 25dkg túró 200ft. =kb. 1100ft+erre jönnek fűszerek, és az egyéb dolgok, de napi 2000ből ki lehet jönni még ha növelsz a mennyiségeken is.


Ez az alap nagyjából, mivel azt nem írtad miből mennyit eszel, ezért csak egy hozzávetőleges mennyiséget számoltam

2015. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen baromságok helyett, hogy fehérjeturmix, és töménytelen mennyiségű hús inkább a táplálkozás alapelveivel kellene tisztában lenned!


Húsból napi 120-200g-nál több nem javallott, az is legyen sovány fehér hús, tehát hal vagy szárnyas. Ennek a maximumnak jelenleg átlagosan kb. a dupláját visszük be naponta..

Az étkezésed döntő részét zöldségek tegyék ki (min. 400 g zöldség és gyümölcs javasolt naponta), tojás, gyümölcsök és olajos magvak.

Ezt egészítsék ki a jó forrásból származó tejtermékek és a teljes kiőrlésű gabonák minden formában.


A napi sóbevitel max 9-12 g között mozogjon, a cukrokból bevitt energia pedig ne legyen magasabb az összes energiabevitel 10%-ánál.


Egyébként 4000 ft rengeteg, ennek a feléből is bőven elérhető az, hogy az ember körültekintően, egészségesen táplálkozzon.

2015. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

A szervezet ideális működéséhez legalább 1g/tskg fehérjére szükség van, ebből kifolyólag, napi 100-200g(20-40g fehérje) hússal nagyon alulmarad a fehérjebevitel(egy átlag, 80kg-os férfinél.). Gyümölcsökre semmi szükség, nem sok értelme van csesztetni az inzulinszintet folyamatosan(ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne enni, de nem szükséges, mint ahogy sokan állítják)

És a táplálék kiegészítővel sincs semmi gond. 2015-öt írunk, örülni kéne, hogy van ilyen lehetőség és alkalomadtán ezzel pótolhatjuk a hiányosan bevitt tápanyagokat.

2015. júl. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

1000-ből is nagyon könnyű kijönni, főleg, ha elég zsírosan eszel... Bár lehet, hogy az szerinted nem egészséges, szerintem az, ha jól csinálja az ember.

A rizs és zab olcsó, azzal sokat lehet spórolni pedig...

A tojás is olcsó, az idényzöldség is. Persze sokféleképpen meg lehet dobni az ételköltségeket, sokszor értelmesen is... De én már nem hiszem, hogy valaha jóval 1000 ft/nap fölé mennék, felesleges, annyira elégedett vagyok az étrendemmel.

Fehlérjéből nem kell iszonyúan sok, van, aki itt rontja el. Bár ha valaki pl. testépít, akkor tapasztalhatja, hogy korántsem elég az 1g/ttkg. Van, akinek elég, van, akinek nem, bár gondolom, az se mindegy, tömegel vagy szálkásít s milyen étrend mellett. Én mozgás nélkül sem ennék olyan kevés fehérjét, de én sem eszem rengeteget, 100g alatt van a felső limitem belőle, ha húshoz érek, már borul... Node én tojást eszem. Nemcsak fehérje, hanem rengeteg zsír, energia is jön vele, s ugye ez jót tesz az anyagiaknak, hisz a kalóriaszükséglet nem kis részét ki lehet pipálni... Bár a rizzsel is olcsón megy az ilyesmi...

2015. júl. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Szimplán kevesebbet kell olvasni a minden káros cikkeket, azt enni ami jól esik és mellé eleget mozogni, máris egészségesen élsz.
2015. júl. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

23: fehérje mióta csak a húsban van??

Épp erről van szó, hogy a bevitt fehérjét változatos forrásokból kellene fedezni, a tejtermékek, gabonák, hüvelyesek, zöldségek, olajos magvak is tartalmaznak szép mennyiségben...

2015. júl. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23:24-esnek szántam a hozzászólásomat.
2015. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A tejtermékek tele vannak cukorral, amivel csak cseszteti az inzulinszintjét, a növényekben pedig nincs teljes aminosavprofil ezért vagy hússal együtt kell enned, vagy összeválogatnod a különböző aminosavprofilú növényeket(amit nagyon kevesen tesznek meg) a megfelelő fehérjebevitelhez.
2015. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!