Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mire használhato fel a megsava...

Mire használhato fel a megsavanyodott házi tej?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem 3 Liter hazi tejet.Felforraltam ´mint máskor.Viszont elfelejtettem a hütöbe tenni.

Hidegen még valamennyire ihato Volt ma reggel de melegen kakaohoz már nem jo melegiteni már nem lehet.

Mit csináljak vele hogy ne kelljen kidobnom.Fel lehetne még valamire használni?


2015. júl. 23. 05:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon finom aludtej lesz belőle. Ha nem szereted, a fölét leszeded és túrót készítesz belőle. Ott marad a savó, amit sokan kedvelnek, mert szintén egészséges.
2015. júl. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tejföl vagy túró készítésére nem lehetne felhasználni?
2015. júl. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisméretű csavaros üvegbe öntögesd szét, tető rá, és ki a napra. Meglehet, hogy már estére megalszik, be a hűtőbe. Ennél jobb, kellemesebb hűsítőt elképzelni sem tudok!
2015. júl. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisebb, szélesebb szájú üvegekben megaltadot, ha van otthon kefíred, tejfölöd vagy joghurtod,azzal be is olthatod, (egy kiskanálnyi felkeverve egy üvegnyibe) Tényleg nagyon finom házi joghurtod vagy kefíred lesz.

Hidegen magában, de salátákat leöntve vele is nagyon hasznos és finom.

Túrónak is elkészítheted, de elég kevéske lesz belőle.

2015. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!